30. 3. svátek má Arnošt




Ochladí se, příroda ukáže pravou zimní tvář

18. ledna 2022   (07:58)
Ochladí se, příroda ukáže pravou zimní tvář
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Průměrná teplota v ČR od 17. ledna do 13. února je minus 1,1 stupně Celsia. Nejchladněji touto dobou bylo v roce 1942 s průměrnou teplotou minus 12,3 stupně, naopak nejteplejší počasí zažili Češi v roce 2002, kdy teplota v průměru od poloviny ledna do půlky února vystoupala na 3,8 stupně nad nulou.


Ke konci týdne se ochladí a bude více sněžit. Noční teploty klesnou hluboko pod nulu. Ve vyšších polohách se od čtvrtka mohou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a informací na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Do poloviny února by měly teploty i srážky v Česku odpovídat dlouhodobému průměru. Nejchladnější má být závěr ledna s denními maximy v průměru kolem nuly, vyplývá z dlouhodobé prognózy počasí.

Včerejšek byl větrný a zamračený. Pro většinu území platila výstraha před silným větrem, na některých místech nárazy dosahovaly rychlosti přes 70 kilometrů za hodinu, na horách kolem 100 kilometrů v hodině. Na Sněžce podle polské horské služby foukalo rychlostí až 126 kilometrů v hodině, což odpovídá orkánu. Odpoledne pršelo na většině území, na horách padal déšť se sněhem nebo sněžilo.
Dnes budou nejvyšší denní teploty pět stupňů Celsia nad nulou, ve středu při slunečním svitu se může teplota vyšplhat až na plus sedm. Večer ale bude od severozápadu přibývat oblačnost, v polohách nad 800 metrů nad mořem bude sněžit. Ve čtvrtek už bude přeháněk více, znovu má také víc foukat. Meteorologové upozorňují na to, že nad 700 metrů se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.
V noci na pátek mohou noční teploty klesnout až na minus devět stupňů Celsia, přes den nebude více než plus jeden stupeň. Sněhové jazyky se budou tvořit už od středních poloh. O víkendu pak bude oblačno až zataženo, přechodně i polojasno. Sněhové srážky budou postupně jen na horách.

Nadcházející čtyři týdny budou teplotně průměrné. "Jako relativně nejchladnější vychází týden od 24. do 30. ledna s průměrem nejnižších nočních teplot kolem minus pěti stupňů Celsia a průměrem nejvyšších denních teplot kolem nuly. Do konce období budou teploty postupně vyšší. Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až slabě nadprůměrné," uvedli meteorologové.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: … ZAJÍMAVOSTI Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který … NEPŘEHLÉDNĚTE Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – … NÁZOR Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků. Ať už je vnímáme duchovně, … VELIKONOCE Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz