13. 3. svátek má Růžena




Očekávejte kolony: Stavbaři začnou opravovat Strakonickou

NEPŘEHLÉDNĚTE
7. října 2020   (17:43)
Očekávejte kolony: Stavbaři začnou opravovat Strakonickou
foto: pribram.cz

Opravovat se bude úsek mezi křižovatkou se silnicí vedoucí do Milína a křižovatkou se silnicí do Chraštic dlouhý 4,7 kilometru.


Stavbaři ve čtvrtek začnou opravovat Strakonickou silnici I/4 mezi Milínem a Chrašticemi na Příbramsku. Řidiči musejí počítat s dopravními omezeními a nárazově i s kolonami, informoval dnes ČTK Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Opravovat se bude úsek mezi křižovatkou se silnicí vedoucí do Milína a křižovatkou se silnicí do Chraštic dlouhý 4,7 kilometru. Práce budou rozděleny do osmi etap, letos stihnou stavbaři zrekonstruovat úsek Životice-Těchařovice dlouhý 1180 metrů. Celkové náklady na rekonstrukci jsou téměř 48 milionů korun bez DPH.
"Důvodem rekonstrukce je zejména stav povrchu vozovky, který vykazuje značné množství poruch - kaverny, olamování okrajů vozovky, hloubková koroze, výtluky, vysprávky, trhliny, vyjeté koleje i místní trhliny," uvedl Buček. Zároveň je podle něj nutná částečná rekonstrukce mostu přes Zbenický potok a oprava odvodnění.
Stavbaři budou pracovat na polovině vozovky, provoz zůstane zachován na druhé straně silnice a bude řízen kyvadlově. Buček upozornil na to, že v opravovaném úseku je silný provoz. Podle posledního sčítání dopravy jím projede denně téměř 13.000 aut. Lze proto očekávat nárazově tvorbu kolon a zdržení i v desítkách minut.

ŘSD se podle Bučka snaží maximálně využít příznivého počasí a i v závěru stavební sezony zahajovat nové akce. Práce na I/4 budou přerušeny zřejmě v polovině listopadu a obnoveny na jaře příštího roku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 … AKTUÁLNĚ MG ROADSHOW míří opět do Příbrami MG ROADSHOW míří opět do Příbrami Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony … DOPRAVA Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ
Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz