Obyvatele Příbrami trápí psí výkaly, technické služby jich ročně uklidí téměř tři tuny
NEJČTENĚJŠÍ
24. února 2022 (06:23)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Nevzhledná a odpudivá, taková jsou nyní některá veřejná prostranství v Příbrami. Obyvatele města trápí neuklizené psí výkaly. Technické služby jich každoročně uklidí téměř tři tuny a boj s nezodpovědnými pejskaři tak stojí město nemalé finanční náklady.
Po městě je rozmístěných zhruba 60 košů na psí exkrementy a do každého z nich technické služby třikrát týdně doplňují čtyřicet sáčků. Podle zástupce ředitele technických služeb Libora Michvocíka se však najdou tací, kteří je během chvíle odcizí. „Sáčky doplňujeme kolem osmé hodiny ranní a v devět jsou pryč,“ řekl pribram.cz Michvocík.
Komu ale chybí disciplína, toho ani koše nepřesvědčí a na řadu musí přijít kontrola a sankce. Jenže chytit majitele psa přímo „při činu“ je mnohdy nemožné. Podle městské vyhlášky však mohou městští strážníci nezodpovědné pejskaře pokutovat až do výše deseti tisíc korun.
Podle tiskové mluvčí příbramské radnice Evy Švehlové je ve městě evidováno momentálně 2900 psů. Ne však každý je zodpovědný a svého psa na úřadě přihlásí.
Technické služby vyrážejí do ulic s vysavačem psích exkrementů pravidelně od března do listopadu čtyřikrát do týdne. Jeden pracovník vybavený motorovým vysavačem denně vyčistí stanovená prostranství od osmi až deseti kil psích výkalů. V roce 2021 bylo na území města podle Michvocíka zlikvidováno zhruba 2 600 kilogramů exkrementů.
Mezi nejhorší lokality pak v Příbrami patří Drkolnov, Ryneček a Fialka. „V okolí rodinných domů tento problém tolik není, zde se pejskaři chovají zodpovědněji,“ dodal Michvocík.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA
Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
KULTURA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony
Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. …
POLITIKA
Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport
Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro
Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství …
SPORT
Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu.
Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče.
Věda ale ukazuje, že skutečný …
LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková
Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové …
SPORT




