11. 8. svátek má Zuzana

Obtížný závod v Náchodě dokončil jen jediný Příbramák

17. září 2014   (17:50)
Další 2 fotografie v galeriiObtížný závod v Náchodě dokončil jen jediný Příbramák
foto: CK Příbram

Závod Tour Bohemia je jednodenní silniční závod kategorie UCI 1.2 zařazený do kalendáře UCI Europe Tour a letos se konal v Náchodě.



Na start se postavilo 115 závodníků z 21 týmů. Pro body do koeficientu UCI si k polským hranicím dojely i týmy zvučných jmen jako například kontinentální tým Astany či tým Ettix, který slouží jako farma stáje kategorie Protour Omegy Pharmy – Quick Step. Tento podnik svou účastí okořenily i reprezentace Kataru, Ázerbajdžánu a České republiky, které závod pojaly jako přípravu na nadcházející MS v cyklistice.

Obtížnost závodu zvyšoval všudypřítomný vítr

V takto silné konkurenci si jezdci naší stáje CK Příbram FANY Gastroservis nekladli příliš vysoké cíle. Svou daň si vybrala také únava na konci sezóny a především profil trati, který byl velice náročný. Obtížnost závodu ještě umocnil všudypřítomný vítr, který hned v prvním kole rozdělil startovní pole na několik skupin. V té první bylo zpočátku 15 závodníků, kteří si dokázali vytvořit náskok až čtyři a půl minuty. Peloton je ovšem začal stahovat, a tak se ve skupině začalo nastupovat, čímž došlo k jejímu rozpadu. V polovině závodu skupina čítala už pouze devět jezdců. Rybník všem vypálil rakouský jezdec Pöstlberger, který z této skupiny nastoupil v pátém kole a po perfektním výkonu v těžkých podmínkách si dokázal před hlavním polem vybudovat náskok dvou minut. Tento útok se ukázal být pro výsledek závodu klíčový. Rakouského závodníka totiž jezdci jedoucí za ním nedokázali dojet a do cíle si přivezl náskok 53 vteřin. Z příbramských jezdců dojel pouze kapitán týmu Martin Hebík, který přijel v cca dvacetičlenné skupině, která spurtovala o umístění jako první.

CK Příbram FANY Gastroservis zakončí silniční sezónu 28. září časovkou dvojic ve Francii, na závodě Duo Normand 2014. Příbramská dvojice zde bude obhajovat třetí místo.

Bohemia Tour – Náchod (168 km)

1. Pöstlberger Lukas (Rak./Tirol Cycling Team) 4:29:58
2. Kožatajev (Kaz./Continental Astana) +53
3. Zielinski (Pol./Exxler Team) +59
4. Fajt (Slovin.) +1:07
5. Kasperkiewicz (Pol./Bauknecht Author) +1:11
6. Turek (Favorit Brno) +1:15
7. Kripsza (Pol.) +2:50
8. Mühlgerber (Rak.) +3:29
9. Cieslik (Pol./Bauknecht Author) +3:29
10. Warchol (Pol.) +4:14
.....38. Hebík (CK Příbram FANY Gastroservis) +13:39

Fotogalerie

Obtížný závod v Náchodě dokončil jen jediný Příbramák (1) Obtížný závod v Náchodě dokončil jen jediný Příbramák (2)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: CK Příbram
autor: red








Další články

Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Letní vedra mohou výrazně ovlivnit pracovní podmínky. Pokud teploty na pracovišti … NEPŘEHLÉDNĚTE Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Nájemné dál roste a lidé mění své preference. Největší zájem je o menší byty, které se … NEPŘEHLÉDNĚTE Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Žně na Příbramsku dnes dramaticky komplikuje extrémní sucho a silný vítr, které … AKTUALIZOVÁNO Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Je čas prázdnin a dovolených a tak se v přírodě pohybuje více lidí než jindy. S tím … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím … AKTUÁLNĚ Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Tento týden přinese převážně slunečné, teplé a suché počasí. Po krátkém ochlazení v … AKTUÁLNĚ Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Uskupení Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti oznámilo vznik společné kandidátky pro … VOLBY 2026 Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí … DOBŘÍŠ Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní … AKTUÁLNĚ
Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz