15. 11. svátek má Leopold

Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí

17. srpna 2019   (12:00)
Dalších 15 fotografií v galeriiObořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí

Lachtani jsou dobrými plavci. V Obořišti se sice do vody neskákalo, ale na souši si všichni závodní "lachtani" vedli velmi dobře


První srpnovou sobotu bylo v Obořišti velmi rušno. Konal se tu Obořišťský Lachtan, celodenní sportovní akce s více než stovkou závodníků od nejmenších dětí až po věkem velmi zkušené pány a paní. Nejmladšímu účastníkovi nebyly ještě ani dva roky a nejstarší účastnici bylo 68 let. Běhalo se a šlapalo se do pedálů. Letos již posedmé.

Proč zrovna „lachtan“?
„Označení Lachtan vzniklo v roce 2013, kdy jsme pořádali první závody. Nebyl to však duatlon jako poslední dva ročníky, ale triatlon, kdy součástí závodu bylo i plavání. Proto „Lachtan“, uvádí organizátorka Eva Fiřtová.

„Tenkrát to byl závod, kterého se zúčastnili převážně místní a občané z blízkého okolí. Letos už nás však navštívili závodníci zvučných jmen, kteří závodí po celé České republice,“ dodává Eva Fiřtová.

Oproti poslednímu ročníku v roce 2016, kterého se zúčastnilo 60 jednotlivců a 11 štafet, se letos čísla vyhoupla opět o něco výše. Jednotlivců bylo téměř 80 a téměř 20 štafet. „Co se týče dětí, tak tam to bylo milé překvapení, protože jsme jich očekávali cca 80 a dorazilo jich téměř 120. Závodily i maminky s kočárky,“ uvádí Eva Fiřtová.

A bylo o co závodit. Nejrychlejší závodník dostal pitný režim na měsíc zdarma, poukázky na oblečení a další hodnotné ceny od sponzorů. Hlavní cenou v kategorii dětí bylo dětské kolo. Každý z dětských účastníků si navíc odnesl medaili a batůžek plný dárků. 

Dva hlavní strůjci tohoto závodu jsou Hana Hrubá a Miloslav Kočí. Za organizací závodu však stojí velké množství lidí. Akce by se nemohla konat bez pomoci obce Obořiště a místního spolku sportovců FK Obořiště 1920, dále bez dobrovolníků a sponzorů. Závod doprovázel moderátor Petr Peškař a téměř celé klání bylo zdokumentováno dronem. Záběry z dronu hned druhý den shlédlo 1400 lidí.

První srpnovou sobotu bylo v Obořišti velmi …
Obořišťský babinec (neúnavné pozvbuzovatelky závodníků  po celý den)

Obořišťský babinec (neúnavné pozvbuzovatelky …

Fotogalerie

Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí () Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (1) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (2) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (3) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (4) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (5) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (6) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (7) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (8) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (9) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (10) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (11) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (12) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (13) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Pavel ŠvarcDalší články

Přejel do protisměru a porazil sloup veřejného osvětlení Přejel do protisměru a porazil sloup veřejného osvětlení Městští strážníci řídí dopravu kyvadlově, v místě se tvoří kolony. 15. listopadu 2019   (15:27) Policisté pátrají po šestatřicetiletém muži. Hledaný  neplní dohled ve zkušení době podmíněného propuštění Policisté pátrají po šestatřicetiletém muži. Hledaný neplní dohled ve zkušení době podmíněného propuštění Okresní soud na muže vydal příkaz k zatčení. 15. listopadu 2019   (14:19) Méně známé skutečnosti o událostech kolem 17. listopadu 1939 odhaluje nová výstava v Památníku Vojna v Lešeticích Méně známé skutečnosti o událostech kolem 17. listopadu 1939 odhaluje nová výstava v Památníku Vojna v Lešeticích Výstava pojednává mimo jiné o likvidaci Vysoké školy báňské v Příbrami a odvlečení části studentů do koncentračního tábora. 15. listopadu 2019   (12:16) Šel pomoct známé s úklidem, pomohl ale hlavně sobě Šel pomoct známé s úklidem, pomohl ale hlavně sobě Policisté tento týden obvinili dva muže z krádeže. 15. listopadu 2019   (09:47) Policisté obvinili muže, který vykřikoval nacistická hesla Policisté obvinili muže, který vykřikoval nacistická hesla K události došlo před příbramským obchodním centrem Skalka. 15. listopadu 2019   (08:36) Do rozpočtu na příští rok se dostal deset let starý projekt Do rozpočtu na příští rok se dostal deset let starý projekt Práce na místní komunikaci v Orlově-Hájetina byly započaty v roce 2009. Do dnešní doby však nebyla cesta dokončena 15. listopadu 2019   (06:18) Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci Mezi nominovanými jsou i hasiči, kteří díky pohotovému zásahu při dopravní nehodě zachránili život několika lidem 14. listopadu 2019   (19:21) Na Orlické přehradě jsou v plném proudu práce na přestavbě lodního výtahu Na Orlické přehradě jsou v plném proudu práce na přestavbě lodního výtahu Stavbaři vybourali původní železobetonovou konstrukci a chystají základy pro novou stavbu. Nová kolejová dráha bude o 12 metrů delší, což umožní přepravu lodí při nižším stavu hladiny než dosud. Zároveň se zvýší nosnost výtahu z 3,5 na 6,6 tuny. 14. listopadu 2019   (17:03) Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Při cestě z Nepomuku k Padrťským rybníkům se nachází Gangloffův náhon. Historická vodní stavba, která měla zamezit odtoku vod z Rožmitálského panství 14. listopadu 2019   (15:07) Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Festival Kačeři je zpět s hvězdnou sestavou. 14. listopadu 2019   (15:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz