16. 9. svátek má Ludmila

Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí

17. srpna 2019   (12:00)
Dalších 15 fotografií v galeriiObořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí

Lachtani jsou dobrými plavci. V Obořišti se sice do vody neskákalo, ale na souši si všichni závodní "lachtani" vedli velmi dobře


První srpnovou sobotu bylo v Obořišti velmi rušno. Konal se tu Obořišťský Lachtan, celodenní sportovní akce s více než stovkou závodníků od nejmenších dětí až po věkem velmi zkušené pány a paní. Nejmladšímu účastníkovi nebyly ještě ani dva roky a nejstarší účastnici bylo 68 let. Běhalo se a šlapalo se do pedálů. Letos již posedmé.

Proč zrovna „lachtan“?
„Označení Lachtan vzniklo v roce 2013, kdy jsme pořádali první závody. Nebyl to však duatlon jako poslední dva ročníky, ale triatlon, kdy součástí závodu bylo i plavání. Proto „Lachtan“, uvádí organizátorka Eva Fiřtová.

„Tenkrát to byl závod, kterého se zúčastnili převážně místní a občané z blízkého okolí. Letos už nás však navštívili závodníci zvučných jmen, kteří závodí po celé České republice,“ dodává Eva Fiřtová.

Oproti poslednímu ročníku v roce 2016, kterého se zúčastnilo 60 jednotlivců a 11 štafet, se letos čísla vyhoupla opět o něco výše. Jednotlivců bylo téměř 80 a téměř 20 štafet. „Co se týče dětí, tak tam to bylo milé překvapení, protože jsme jich očekávali cca 80 a dorazilo jich téměř 120. Závodily i maminky s kočárky,“ uvádí Eva Fiřtová.

A bylo o co závodit. Nejrychlejší závodník dostal pitný režim na měsíc zdarma, poukázky na oblečení a další hodnotné ceny od sponzorů. Hlavní cenou v kategorii dětí bylo dětské kolo. Každý z dětských účastníků si navíc odnesl medaili a batůžek plný dárků. 

Dva hlavní strůjci tohoto závodu jsou Hana Hrubá a Miloslav Kočí. Za organizací závodu však stojí velké množství lidí. Akce by se nemohla konat bez pomoci obce Obořiště a místního spolku sportovců FK Obořiště 1920, dále bez dobrovolníků a sponzorů. Závod doprovázel moderátor Petr Peškař a téměř celé klání bylo zdokumentováno dronem. Záběry z dronu hned druhý den shlédlo 1400 lidí.

První srpnovou sobotu bylo v Obořišti velmi …
Obořišťský babinec (neúnavné pozvbuzovatelky závodníků  po celý den)

Obořišťský babinec (neúnavné pozvbuzovatelky …

Fotogalerie

Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí () Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (1) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (2) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (3) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (4) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (5) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (6) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (7) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (8) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (9) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (10) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (11) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (12) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (13) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (14)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Pavel ŠvarcDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz