15. 8. svátek má Hana

Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí

17. srpna 2019   (12:00)
Dalších 15 fotografií v galeriiObořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí

Lachtani jsou dobrými plavci. V Obořišti se sice do vody neskákalo, ale na souši si všichni závodní "lachtani" vedli velmi dobře


První srpnovou sobotu bylo v Obořišti velmi rušno. Konal se tu Obořišťský Lachtan, celodenní sportovní akce s více než stovkou závodníků od nejmenších dětí až po věkem velmi zkušené pány a paní. Nejmladšímu účastníkovi nebyly ještě ani dva roky a nejstarší účastnici bylo 68 let. Běhalo se a šlapalo se do pedálů. Letos již posedmé.

Proč zrovna „lachtan“?
„Označení Lachtan vzniklo v roce 2013, kdy jsme pořádali první závody. Nebyl to však duatlon jako poslední dva ročníky, ale triatlon, kdy součástí závodu bylo i plavání. Proto „Lachtan“, uvádí organizátorka Eva Fiřtová.

„Tenkrát to byl závod, kterého se zúčastnili převážně místní a občané z blízkého okolí. Letos už nás však navštívili závodníci zvučných jmen, kteří závodí po celé České republice,“ dodává Eva Fiřtová.

Oproti poslednímu ročníku v roce 2016, kterého se zúčastnilo 60 jednotlivců a 11 štafet, se letos čísla vyhoupla opět o něco výše. Jednotlivců bylo téměř 80 a téměř 20 štafet. „Co se týče dětí, tak tam to bylo milé překvapení, protože jsme jich očekávali cca 80 a dorazilo jich téměř 120. Závodily i maminky s kočárky,“ uvádí Eva Fiřtová.

A bylo o co závodit. Nejrychlejší závodník dostal pitný režim na měsíc zdarma, poukázky na oblečení a další hodnotné ceny od sponzorů. Hlavní cenou v kategorii dětí bylo dětské kolo. Každý z dětských účastníků si navíc odnesl medaili a batůžek plný dárků. 

Dva hlavní strůjci tohoto závodu jsou Hana Hrubá a Miloslav Kočí. Za organizací závodu však stojí velké množství lidí. Akce by se nemohla konat bez pomoci obce Obořiště a místního spolku sportovců FK Obořiště 1920, dále bez dobrovolníků a sponzorů. Závod doprovázel moderátor Petr Peškař a téměř celé klání bylo zdokumentováno dronem. Záběry z dronu hned druhý den shlédlo 1400 lidí.
První srpnovou sobotu bylo v Obořišti velmi …

Obořišťský babinec (neúnavné pozvbuzovatelky závodníků  po celý den)
Obořišťský babinec (neúnavné pozvbuzovatelky …

Fotogalerie

Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí () Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (1) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (2) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (3) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (4) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (5) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (6) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (7) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (8) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (9) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (10) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (11) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (12) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (13) Obořišťský Lachtan: Netradiční duatlon, který se stal tradicí (14)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto Pavel Švarc

Další články

Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Golf označovaný jako dobrodružný je především zábavou, která přesto důkladně prozkouší schopnosti hráče. V Příbrami a v blízkém okolí najdeme netradičních minigolfových hřišť hned několik. 15. srpna 2020   (11:45) Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Setkání loutek a malých diváků patří v Březnici již k tradičním prázdninovým událostem. Letošní Konvent plný loutek se koná příští sobotu. 15. srpna 2020   (07:16) Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější
V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz