16. 7. svátek má Luboš




Obora se opět promění v příbramský Montmartre (PROGRAM)

21. května 2015   (13:18)
Obora se opět promění v příbramský Montmartre (PROGRAM)
foto: pribram.cz

Akce se koná tuto sobotu od 10 do 17 hodin.



Tuto sobotu se v Příbrami uskuteční akce, která přináší atmosféru pražského Karlova mostu, pařížského Montmartru nebo moskevského Arbatu na břehy příbramského rybníka. Korzo Obora se letos uskuteční již po šesté a díky pořádajícímu příbramskému Spolku ve čtvrtek zažijete minimálně sedm hodin zábavy, pohodičky a nevšedních setkání se známými i neznámými tvářemi lidiček, umělců, hudebníků či kumštýřů různých stylů, směrů i národností. Kdy a kde? 23. května od 10 do 17 hodin na Dvořákově nábřeží v Příbrami.

Původně se organizátoři nechali unést obdivem k českému velikánovi Járovi Cimrmanovi, který uměl Pražanům dát moře. „A protože občané příbramští nejsou o nic méně světoví, dal Spolek ve čtvrtek městu Karlův most. A taky Arbat a Montmartre. Aby všichni viděli, že na to v Příbrami máme,“ uvedl za pořadatele Libor Michvocík.

Zásadní myšlenkou KORZA OBORA je korzování, postávání a setkávání v příjemném prostředí kolem vodní plochy Hořejší Obory. To vše obalené v tónech hudby, kovářského kladiva, klapání loutek a letos i za dusotu Závodních ovcí a lapání po dechu chycených velryb. A to už jsme u programu.

Deset hudebních skupin, dvě divadla, Polévkový Šenk, občerstvení z Gruntu, kávička z Kaférny, pečivo z Obecnické pekárny, dobroty od Upekla a samozřejmě buřty s pívem. A také odpočinková zóna s kavárnou, čítárnou (a knižním bazárkem, jehož výtěžek půjde občanskému sdružení Jiná krajina), dětským designovým koutkem a zajímavými stánky se zajímavými věcmi. „Nebudou chybět rybáři, kteří ochočili ryby, aby se nechaly dětmi pochytat,“ přidává podrobnosti Libor Michvocík a dodává, že letos poprvé bude Garážový výprodej. Aneb, přineste, co už jste několikrát překládali z místa na místo a nabídněte to. Vezměte si židličku, stolek - stačí krabice od banánů - a zbavte se nezbytných věcí. „Určitě jsme na něco zapomněli, a určitě bude něco úplně jinak. Nakonec, je to jedno. Korzo Obora je o korzování a překvapování,“ uzavírá Libor Michvocík za Spolek ve čtvrtek.

Program:

10.00 Tomáš Rosa a Pepa Mrkáček (folkový přístřešek - FP)
10:30 M-Band (FP)
10:30 Zalezlíci (divadlo)
10:50 Annanna´s (rockový přístřešek - RP)
11:40 Pe a Pe (FP)
11:40 O.K.mžik (RP)
12:30 Origami (RP)
12:50 Jirka Hejnic, Michal Filina, Otto Hejnic (FP)
13:30 Ruda Hancvencl - Hvězdné dálky (divadlo)
14:00 Hulata (FP)
14:15 Závodní ovce (RP)
15:00 Kachna a Zodiac (FP)
15:30 Ruda Hancvencl - Hvězdné dálky (divadlo)
16:00 Pakáš (RP)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Město Příbram
autor: red








Další články

Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce … AKTUÁLNĚ Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu … AKTUÁLNĚ Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je … AKTUÁLNĚ 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech … SPORT Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic … AKTUÁLNĚ Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na … ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz