Oblíbená anketa Sportovec Příbramska 2022 se vrací ve velkém stylu
27. ledna 2023 (12:13)
foto: ČUS / se souhlasem (foto z předávání cen za rok 2020)
Město Příbram se ve spolupráci s regionálním sdružením České unie sportu (ČUS) rozhodlo po covidové pauze oprášit anketu Sportovec Příbramska za rok 2022. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhne 29. března v rámci galavečera v Estrádním sále Kulturního domu Příbram. Fanoušci se budou moci též zapojit do hlasování.
Téměř každé okresní město vyhlašuje každoročně anketu o nejlepšího sportovce roku ve svém regionu. Akce se obvykle těší velkému zájmu sportovců, rodinných příslušníků, zástupců města, sponzorů a široké veřejnosti. Příbram je v tomto ohledu trochu popelkou. Naposledy se akce konala v plném formátu v roce 2013. Pak zde byla tato tradice z různých důvodů přerušena a k jejímu obnovení došlo teprve v roce 2020, kdy měli být oceněni sportovci za rok 2019. Bohužel týden před konáním soutěže byl vládou ČR vyhlášen nouzový stav a akce musela být odložena na neurčito. Vyhlašování cen nakonec vzhledem ke covidové situaci proběhlo až o rok později v on-line prostoru, prostřednictvím krátkých videí s oceněnými sportovci.
Letos se organizace akce ujalo město Příbram prostřednictvím svého manažera rozvoje sportu – Jana Hadraby, ve spolupráci s ČUS, Městským kulturním centrem, OSŠK a sportovní komisí. Nominace do soutěže zasílají sportovní kluby společně s dalšími organizacemi (ČUS, Autoklub ČR, Sokol, Orel) a ty budou následně shromážděny manažerem rozvoje sportu. Nominace budou moci případně doplnit i členové sportovní komise města Příbram. Ti pak budou společně se zástupci sportovních oddílů hlasovat. Na základě výsledků hlasování bude určeno konečné pořadí nominovaných sportovců. Nominační proces bude zahájen první týden v únoru.
Soutěžit se bude v celkem devíti kategoriích:
- Nejlepší sportovec
- Největší sportovní talent
- Nejlepší sportovní kolektiv dospělých
- Nejlepší sportovní kolektiv mládeže
- Nejlepší trenér
- Nejlepší odchovanec / krajánek
- Síň slávy
- Handicapovaný sportovec
- Cena fanoušků (cena mediálního partnera www.pribram.cz)
foto: MěÚ Příbram
Právě o ceně fanoušků rozhodne široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování na našem zpravodajském portálu. Nominovaní sportovci či sportovní oddíly budou představeni v následujících týdnech. Fanoušci budou moci hlasovat během prvních čtrnácti dnů v březnu.
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhne 29. března v rámci galavečera s bohatým doprovodným programem. Událost se bude konat v Estrádním sále Kulturního domu Příbram. Večerem bude provázet osvědčená moderátorská dvojice Petra Staňová a Marcel Forejt.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Odchovankyně příbramského volejbalu zvítězila v anketě Sportovec Středočeského kraje
•Do ankety Sportovec Středočeského kraje 2021 jsou nominovaní i sportovci z Příbramska
•Krasobruslařka Viktorie Křivová bude hájit barvy Středočeského kraje v rámci X. zimní olympiády dětí a mládeže
Další články
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT
Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne
Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i …
POČASÍ
Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív
JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. …
DOPRAVA
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA
Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody
Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu …
Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici
V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu …
DOPRAVA
Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup
Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, …
ROZHOVOR




