22. 2. svátek má Petr

Oblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice.

27. září 2018   (06:05)
Dalších 8 fotografií v galeriiOblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice.

Balíčky, které jste přinesli nebo zaslali do naší redakce, se do osobního vozu nevešly.


Dětí s velmi závažnou diagnózou, která limituje délku jejich života, je v republice pravděpodobně několik tisíc. Nemocnice Hořovice otevřela nové Oddělení dlouhodobé intenzivní a ošetřovatelské péče (DIOP), určené pro dětské pacienty od narození do 19 let, které pokrývá jejich specifické potřeby.

Díky vám, čtenářům, jsme mohli předat nemocnici objemnou sbírku oblečení a drobností, které dětem zpříjemní jejich pobyt v nemocnici
. Do našich osobních vozů se balíčky, které dorazily na adresu redakce, nevešly. I tentokrát jsme se obrátili s prosbou o pomoc na vás a tímto děkujeme příbramské firmě Pracovní vozidla Energy Adventure, která neváhala zapůjčit dodávku a tím umožnila převoz.

„Chtěli bychom poděkovat redakci pribram.cz i všem čtenářům, kteří se rozhodli pomoci. Oddělení je plně vybaveno jak po technické, tak po materiální stránce, přesto jsme velmi rádi, že jsou lidé, kteří chtějí pomoci. Darované věci využijeme v rámci nemocnice i na dalších odděleních, které se starají o dětské pacienty a také ve spolupráci s dalšími zařízeními Středočeského kraje, která se starají o dětské pacienty se závažnými diagnózami. Také bych ráda poděkovala všem, kteří přispěli finančním obnosem na náš Nadační fond Žirafka, kam přibyla částka v řádu tisíců korun,“ říká k charitativní sbírce MUDr. Mahulena Mojžíšová, primářka Dětského oddělení, v rámci kterého je nové oddělení otevřeno.

Na nově vzniklé oddělení, svým zaměřením a specializací vůbec první v republice, je právem hrdá. Děti byly až dosud hospitalizovány v rámci lůžkové části Dětského oddělení. Potřebují však jiný typ péče, než je možné jim na běžném dětském oddělení poskytnout.

Bylo těžké skloubit péči o vlastně ,zdravé´ děti, které přivedl do nemocnice akutní stav – běžné onemocnění, s péčí o ty, které mají celou řadu dlouhodobých závažných zdravotních problémů. Některé děti u nás mají složitý životní úděl již od narození, jsou to například děti předčasně narozené, děti po prodělaných závažných onemocněních centrálního nervového systému, děti s různými vrozenými vadami, které limitují délku jejich života. Jsem nesmírně ráda, že jsme nové oddělení DIOP otevřeli a máme tak možnost přispět dalším střípkem do mozaiky v péči o děti se závažnými život limitujícími onemocněními,“ říká primářka Mojžíšová.

Nemocnice Hořovice poskytuje dětským pacientům také i paliativní péči. Ta k péči o fyzické zdraví přidružuje péči psychologickou, sociální a spirituální. Není to tedy pouze lékař a erudované sestry, kteří pečují o děti, ale také psycholog, sociální pracovník a duchovní, poskytující své služby i rodinným příslušníkům nemocného.
Dětí s velmi závažnou diagnózou, která …


Fotogalerie

Oblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice. (1) Oblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice. (2) Oblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice. (3) Oblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice. (4) Oblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice. (5) Oblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice. (6) Oblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice. (7) Oblečení, které jste věnovali dětským pacientům, bylo předáno Nemocnici Hořovice. (8)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V … PŘÍRODA Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli … Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé … ANKETA Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a … Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Debata o větrných elektrárnách na Příbramsku vstoupila do nové fáze. Většina obcí už … NEPŘEHLÉDNĚTE Centrem Příbrami za tajemstvím: Vydejte se v neděli po stopách vzniku nového města! Centrem Příbrami za tajemstvím: Vydejte se v neděli po stopách vzniku nového města! Máte chuť objevit zákoutí Příbrami, o kterých jste doposud ani netušili, že existují? … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků Při toulkách lesem se setkáme s nevšední krásou všude kolem nás. Když nemám zrovna … POZNÁVÁME BRDY Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta, výměna značek nebo změna vlastníka bez front a bez úředních hodin. Portál … NEPŘEHLÉDNĚTE Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ
Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz