11. 7. svátek má Olga

Oblastní nemocnice Příbram převzala centrum pro odběry krve v Dobříši

28. července 2015   (17:36)
Oblastní nemocnice Příbram převzala centrum pro odběry krve v Dobříši
foto: pribram.cz

Některé výsledky mají lékaři již 2 hodiny po odběru.



Oblastní nemocnice Příbram převzala od 1. srpna 2015 centrum pro odběry krve na poliklinice v Dobříši. Centrum bude otevřeno pro pacienty každý den od pondělí do pátku, s výjimkou státních svátků, vždy od 6.30 do 14 hodin.

Příbramská nemocnice zde nabízí odběry krve a dalšího biologického materiálu od pacientů ambulantních lékařů nejen z polikliniky, ale také z celé Dobříše a přilehlé oblasti. Biochemická, hematologická i sérologická vyšetření jsou zajišťována přímo příslušnými pracovišti v příbramské nemocnici, která garantuje dodržení všech požadavků na přepravu a včasnost dodání vzorků stejně jako jejich správné a precizní zpracování. Specializovaná vyšetření jsou standardně zajišťována v laboratořích VFN Praha či Státního zdravotního ústavu v Praze. Výsledky biochemických a hematologických vyšetření jsou lékařům k dispozici v den odběru, v případech akutní nutnosti do 2 hodin po odběru.

„Otevření odběrového centra v Dobříši je dalším krokem ve snaze příbramské nemocnice vycházet naproti ambulantním lékařům a jejich pacientům mimo město Příbram. V případě, že ambulantní specialista odešle pacienta na další vyšetření nebo do nemocnice, přichází většina pacientů do nemocnice v Příbrami. Proto je velmi vhodné, že výsledky laboratorních vyšetření jsou k dispozici přímo v databázi nemocnice. Chceme tak zjednodušit kontakt mezi pacientem a nemocnicí, v tomto případě nemocničními laboratořemi, a nabízet pacientům některé služby přímo v okolí jejich bydliště. V odběrovém centru příbramské nemocnice na poliklinice Dobříš na ně čeká příjemný personál i prostředí, věřím, že k nám budou rádi chodit a že jejich ošetřující lékaři tuto službu ocení,“ uvedl ředitel Oblastní nemocnice příbram MUDr. Stanislav Holobrada.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ON Příbram
autor: red








Další články

Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme … POZNÁVÁME BRDY Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé … POLITIKA Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI
Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz