Obchody budou 17. listopadu otevřené, lidé možná vyrazí na vánoční nákupy
16. listopadu 2022 (07:40)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Na Den boje za svobodu a demokracii budou v běžné otevírací době otevřené potravinářské řetězce, hobbymarkety, nábytkářské sítě i obchodní centra.
Obchodní řetězce či nákupní centra budou na svátek 17. listopadu otevřené. Na tento státní svátek se nevztahuje zákaz prodeje pro provozovny nad 200 metrů čtverečních. Obchodníci proto o prodejní době zákazníky s předstihem informují na svých webových stránkách, sociálních sítích či v akčních letácích. Vzhledem k blížícímu se Štědrému dni zároveň někteří prodejci předpokládají, že lidé 17. listopad využijí k nákupům na vánoční svátky. Někde také lákají na slevy. Zákaz prodeje se v Česku týká jen vybraných svátků, někteří lidé tak mohou mít podle obchodníků zmatek v tom, kdy jsou obchody v provozu.
Ze zákona o prodejní době v maloobchodě, který vešel v platnost v roce 2016, musí mít prodejny nad 200 metrů čtverečních zavřeno na Štědrý den, první i druhý svátek vánoční, Nový rok, 8. května, 28. září a 28. října. Dodržování zákona v tyto dny sleduje Česká obchodní inspekce. Během zbývajících státních svátků, kam kromě 17. listopadu spadá i Velký pátek, 1. květen a 5. a 6. červenec, zákaz prodeje neplatí. Odbory si dlouhodobě přejí zákaz prodeje rozšířit na všechny státní svátky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Turistům se ve středních Čechách líbí. V létě jich přijelo půl milionu
•Pěstitelé vánočních stromků letos zdraží asi o deset procent
•Rapper Ego prostřednictvím písní a životního názoru předal odsouzeným v příbramské věznici poselství do budoucího života
Další články
Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě!
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží …
ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí
Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Další šumavský rys navštívil Brdy
V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem!
O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti …
V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí
Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb
Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova …
PŘÍRODA
Falešný web láká na levné dálniční známky
Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes …
KRIMI
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích
Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším …
ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen
Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna …
AKTUÁLNĚ
Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ




