28. 10. je státní svátek
Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy

20. září 2021   (13:29)
Další 4 fotografie v galeriiObchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy
foto: Filip Vašíček/se souhlasem/Přípitek bývalého ředitele Františka Drahokoupila a současné ředitelky Marcely Blažkové.

Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu je zasazení pamětního stromu a uložení speciální schránky s dobovými dokumenty, fotkami a dalšími materiály.


V sobotu 18. září se konala hlavní část oslav stého výročí ekonomického školství v Příbrami. Při této příležitosti se konal speciálně připravený den otevřených dveří, předávaly se pamětní plakety a více než stovka návštěvníků vzpomínala na svá studentská léta či na své působení ve škole v pozici zaměstnanců. Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu je zasazení pamětního stromu a uložení speciální schránky s dobovými dokumenty, fotkami a dalšími materiály.

Oficiální část oslav se odehrála v půl desáté dopoledne v obřadní síni příbramského Ernestina. Současné i bývalé zaměstnance zde přivítal starosta města Jan Konvalinka, který vyzdvihl fakt, že obchodní akademie připravuje odborně zdatné absolventy, kteří ihned po maturitě mohou najít uplatnění na trhu práce a zároveň jsou připraveni ke studiu na vysokých školách. Starosta zároveň označil příbramskou obchodní akademii jako významný prvek vzdělávání ve středočeském regionu a popřál jí stálý zájem studentů a dostatek nadšených a profesionálních pedagogů.
Poté se slavnostního slova ujala ředitelka školy Marcela Blažková, která se zároveň v rámci výročí rozhodla ocenit pamětní plaketou dva emeritní ředitele a pedagogy školy, konkrétně Františka Drahokoupila a Jiřího Kadlece a dále několik partnerů školy z řad právnických osob, konkrétně Okresní hospodářskou komoru, město Příbram a společnosti Solitea a Finvest. Následně se hosté přesunuli do budovy školy ke slavnostnímu přípitku, u kterého promluvil jeden z oceněných, František Drahokoupil, který školu zná z pohledu absolventa, pedagoga, zástupce ředitele i ředitele a který se školou zůstal v kontaktu i po svém odchodu do důchodu. Ve svém proslovu shrnul historii školy a její stěžejní okamžiky, zavzpomínal na bývalé ředitele či učitele a škole popřál mimo jiné vděčné a učenlivé studenty a pevné a trvalé místo ve městě.

V 11 hodin se brány školy otevřely široké veřejnosti, což využily desítky absolventů, zejména dřívějších ročníků narození, z nichž mnozí navštívili školu i více než padesát let od maturity. Pro všechny bylo připraveno občerstvení a mohli si zakoupit almanach či magnetky a odznaky.

V jednotlivých učebnách byly různé prezentace a výstavy. K vidění byly historické fotografie, plány nikdy nerealizované nové budovy školy, desítky pozvánek na maturitní plesy, historické dokumenty včetně maturitních vysvědčení, staré psací stroje či elektronické kalkulačky, které svojí velikostí překonají dnešní notebooky. Škola prezentovala kromě historie i současné projekty, mezinárodní spolupráci a zájemci mohli vyplnit i rodinné rodokmeny, u kterých se v některých případech objevily i čtyřgenerační spojení se školou.
„Oslavu výročí hodnotím jako důstojnou a v rámci okolností a ročnímu posunu velmi vydařenou. Bylo to příjemné setkání plné milého vzpomínání. Děkuji všem, kteří přišli, děkuji emeritnímu řediteli Františku Drahokoupilovi za milá slova, děkuji všem partnerům, městu Příbram i Středočeskému kraji. I díky nim jsme mohli oslavu uskutečnit a vydat almanach,“ vyhodnotila ředitelka školy Marcela Blažková.

Hlavní část oslav je již minulostí, veřejnost však může i nadále hlasovat na stránkách školy v anketě o návrh nového školního loga. Ve vegetačně vhodném období a po konzultaci s odborníky se obchodní akademie chystá ještě vysadit pamětní lípu, u které zakope schránku s fotografiemi, dokumenty či almanachem.

Fotogalerie

Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy () Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy (1) Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy (2) Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy (3)

foto: Filip Vašíček/se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Tomáš Vašíček
autor: Jakub Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz