17. 4. svátek má Rudolf




Obce si od dostavby dálnice D4 slibují, že skončí zácpy na I/4

10. února 2021   (06:41)
Obce si od dostavby dálnice D4 slibují, že skončí zácpy na I/4
foto: pribram.cz

Obce na trase budoucí dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem si od nového úseku slibují, že skončí zácpy na strakonické silnici I/4 a ubude dopravních nehod. Přínosem bude také rychlejší cestování do Prahy.


Sněmovna schválila finanční závazek státu vůči francouzskému konsorciu DIVia za dostavbu D4, celkem jde asi o 30,5 miliardy korun. Konsorcium postaví dálnici formou PPP projektu, tedy projektu partnerství mezi státem a soukromým sektorem. Stavba by měla začít v březnu, nový úsek dálnice má být otevřený v říjnu 2024.

Podle starosty Zalužan Tomáše Pechara (nez.) jsou největší dopravní problémy v letní sezoně na začátku a konci víkendů. "Z toho důvodu tady máme hasičskou jednotku předurčenou pro dopravní nehody. V pátek a v neděli bychom se mohli postavit na silnici a jenom čekat, kde se co stane," řekl Pechar ČTK.
Uvítal i to, že se místním zrychlí cestování do Prahy. "Než se dnes dostaneme na připojovací dálniční úsek za Milínem, tak to od nás trvá půl hodiny, přitom je to nějakých 20 kilometrů," uvedl Pechar. Předpokládá, že časová úspora bude po dokončení dálnice výrazná.
Starosta Milína Pavel Nekl (nez.) poukázal na to, že strakonická silnice je nejen frekventovaná, ale i hodně nepřehledná. Řidiči tam často bourají, výjimkou nejsou smrtelné nehody. "O víkendech tam jezdí pořád sanitky a hasiči, létá tam vrtulník," dodal Nekl.

Problematická dopravní situace je i v Chrašticích, které silnice I/4 rozděluje na dvě části. Nová dálnice má provoz odvést mimo obec. "Problémy jsou hlavně s kamiony. V posledním roce nebo dvou je to opravdu šílené," řekla ČTK starostka Renata Skalová. Nárůst dopravy si dává do souvislosti s výstavbou na táborské dálnici D3. "Hodně to řidiči začali objíždět přes nás," dodala starostka.
Chraštice proto podle ní dostavbu D4 vítají. Obavy mají jen z toho, aby kvůli nové dálnici nepřišly o vodu. Pokud by se tak stalo, musel by být pro obec zajištěn náhradní zdroj.

Konsorcium DIVia tvoří firmy Vinci a Meridiam. V Česku jde o první PPP projekt, kdy dálnici postaví a následně bude provozovat soukromá firma.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! Česká … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz