8. 6. svátek má Medard

Obce se opět zítra pokusí „Uklidit Česko“, přidá se i Příbram

7. dubna 2017   (11:20)
Obce se opět zítra pokusí „Uklidit Česko“, přidá se i Příbram
foto: pribram.cz

Loni se akce účastnila téměř stovka dobrovolníků.



Cílem akce je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek na veřejném prostranství, společně v jeden den. „Úklidové akce se v loni zúčastnilo 96 příbramských dobrovolníků, kteří vysbírali 10 m3 odpadů komunálního charakteru, včetně pneumatik. V rámci úklidu bylo po městě také nasbíráno, vytříděno a vloženo přímo do žlutých kontejnerů celkem 40 pytlů s plasty,“ připomíná výsledky loňského dobrovolnického úklidu Marcel Strnad z odboru životního prostředí s tím, že Příbram se do akce zapojuje již třetím rokem. Pro přihlášené dobrovolníky město zajistí pracovní rukavice, pytle a svoz sebraného odpadu.

Vedle města se do této akce zapojí i další organizace. Jednou z nich je i Křesťanské centrum Příbram. Jeho členové společně s dalšími dobrovolníky se letos chystají uklidit Nový rybník a jeho okolí. „Je vítán každý, komu je tato část města blízká a rád se pohybuje v čistém prostředí,“ uvádí na sociální síti Facebook jedna z organizátorek akce Eliška Zeisková. Na závěr úklidové akce na Novém rybníku bude připraveno občerstvení s opékáním buřtů. U ohně nebude chybět kytara a možnost se blíže poznat. V případě nepříznivého počasí se občerstvení a doprovodný program přesune do prostor Křesťanského centra v kulturním domě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno … LIFESTYLE Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho … POČASÍ Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní … KULTURA OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl … VIDEO Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se … AKTUÁLNĚ Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o … FOTOGALERIE Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády … FOTOGALERIE Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst … AKTUÁLNĚ Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských … SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz