26. 10. svátek má Erik
Občané v Lazci se dočkají nové kanalizace. Projekt vyjde na 70 milionů korun

22. ledna 2021   (11:59)
Občané v Lazci se dočkají nové kanalizace. Projekt vyjde na 70 milionů korun
foto: ehlová

Jednou z největších investičních akcí letošního roku je vybudování kanalizace v osadě Lazec. S realizací projektu se začne v jarních měsících.


Přípravy jsou dokončeny, smlouva s dodavatelem stavebních prací je podepsána, takže nic nebrání tomu, aby na jaře byla zahájena samotná výstavba kanalizace. Do výběrového řízení bylo podáno devět nabídek, přičemž vítěznou firmou se stala společnost FK Bau, a. s.,
a smluvní cena činí 68.780.881,73 Kč včetně DPH, což pro pokladnu města znamená úsporu o více než 20 miliónů Kč oproti předpokládané hodnotě této investice.

„Výsledek zadávacího řízení vnímám velmi pozitivně zejména s ohledem na skutečnost, že na oltář ekonomické výhodnosti nebyla položena kvalita dodavatele stavebních prací. Vybraný dodavatel musel v zadávacím řízení prokázat nejen zkušenosti s liniovými stavbami obdobného rozsahu, ale také certifikaci z hlediska řízení jakosti a ochrany životního prostředí, což považujeme za nezbytné s ohledem na polohu investiční akce v blízkosti CHKO Brdy,“ hodnotí výsledek výběrového řízení starosta města Jan Konvalinka.
Na jedné straně dojde ke zlepšení kvality bydlení, což bude na straně druhé po dobu výstavby vykoupeno určitým omezením. „Rád bych touto cestou také uklidnil obyvatele v dané oblasti, že město vyvíjí maximální snahu minimalizovat dopady stavebních prací na jejich každodenní život. Stejně tak i dopravní obslužnost v Lazci bude zajištěna po celou dobu stavby,“ dodal Jan Konvalinka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
autor: Jakub Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz