20. 4. svátek má Marcela

Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce

8. září 2014   (16:46)
Další 3 fotografie v galeriiObčané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce

Obyvatele domů v Čechovské ulici trápí neustálý nepořádek a popelnice ve vozovce.


Velký a přetrvávající problém řeší obyvatelé domů v Čechovské ulici v Příbrami. Před jejich obydlími a okny technické služby umístily hned 11 kontejnerů pro nejrůznější odpad. I přes velký počet kontejnerů navíc jsou nádoby mnohdy přeplněné.

„Kontejnery jsou neustále plné, zastavují zde i několikrát denně cizí auta a vynášejí tu svůj odpad, který přivezou například z chalupy,“ říká jedna z obyvatelek domu.

V nepřehledné zatáčce hrozí střet vozidel i střet auta s člověkem

„Popelnice jsou navíc umístěny v úzké vozovce, v táhlé zatáčce a hrozí zde nejen střet vozidel, ale i střet auta s člověkem.“ Takto charakterizuje řada občanů z Čechovské ulice i z přilehlých ulic toto nepřehledné místo.

Mnohdy jsou kontejnery prý i uprostřed vozovky. „Popeláři popelnice mnohdy nezabrzdí nebo nějací vandalové, vracející se z nočních klubů, především z Junior klubu, popelnice posunou doprostřed ulice a řidiči mají potom co dělat, aby do nich nenarazili,“ pokračuje obyvatelka Čechovské ulice.

Silnice je navíc v této části velmi úzká. Pro obyvatele přilehlých domů není tedy každodenní pohyb v této části ulice zrovna příjemným a bezpečným.

Obyvatelé by přivítali výstavbu ohrazení

Obyvatelům ulice prý vadí i estetické hledisko, v ulice by velmi rádi uvítali výstavbu ohrazení kontejnerů, ať již dřevěné nebo zděné, a to na přilehlém vybetonovaném prostranství, které bylo pro umístění kontejnerů již dříve vytvořeno. Tím by byl z velké části problém vyřešen.

Technické služby vidí věc jinak

Podle příbramských technických služeb (dále TS) není situace tak závažná. Podle Libora Michvocíka byly TS několikrát kontaktovány paní z této ulice, která žádala uklizení nepořádku a zlikvidování sběrného místa. Jedním z důvodů měla být i nepřehledná zatáčka, ve které se kontejnery nachází.

Technické služby posoudily situaci na místě a žádný výjimečný nepořádek nezaznamenaly. Hnízdo je na tomto místě v obdobné podobě už nejméně 8 let a za tu dobu TS nikdy neřešily žádost o odstranění.

„Místo bylo vybráno s ohledem na dopravní situaci v okolí, dostupnost občanů i nás jako vyvážející firmy. Slouží cca 14 domům (vesměs výškových), tedy asi 500 domácností. Proto jsme žádost této paní odmítli,“ dodává Libor Michvocík z TS.

Fotogalerie

Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce () Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce (1) Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: red

autor: mmDalší články

Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz