6. 12. svátek má Mikuláš

Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce

8. září 2014   (16:46)
Další 3 fotografie v galeriiObčané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce

Obyvatele domů v Čechovské ulici trápí neustálý nepořádek a popelnice ve vozovce.Velký a přetrvávající problém řeší obyvatelé domů v Čechovské ulici v Příbrami. Před jejich obydlími a okny technické služby umístily hned 11 kontejnerů pro nejrůznější odpad. I přes velký počet kontejnerů navíc jsou nádoby mnohdy přeplněné.

„Kontejnery jsou neustále plné, zastavují zde i několikrát denně cizí auta a vynášejí tu svůj odpad, který přivezou například z chalupy,“ říká jedna z obyvatelek domu.

V nepřehledné zatáčce hrozí střet vozidel i střet auta s člověkem

„Popelnice jsou navíc umístěny v úzké vozovce, v táhlé zatáčce a hrozí zde nejen střet vozidel, ale i střet auta s člověkem.“ Takto charakterizuje řada občanů z Čechovské ulice i z přilehlých ulic toto nepřehledné místo.

Mnohdy jsou kontejnery prý i uprostřed vozovky. „Popeláři popelnice mnohdy nezabrzdí nebo nějací vandalové, vracející se z nočních klubů, především z Junior klubu, popelnice posunou doprostřed ulice a řidiči mají potom co dělat, aby do nich nenarazili,“ pokračuje obyvatelka Čechovské ulice.

Silnice je navíc v této části velmi úzká. Pro obyvatele přilehlých domů není tedy každodenní pohyb v této části ulice zrovna příjemným a bezpečným.

Obyvatelé by přivítali výstavbu ohrazení

Obyvatelům ulice prý vadí i estetické hledisko, v ulice by velmi rádi uvítali výstavbu ohrazení kontejnerů, ať již dřevěné nebo zděné, a to na přilehlém vybetonovaném prostranství, které bylo pro umístění kontejnerů již dříve vytvořeno. Tím by byl z velké části problém vyřešen.

Technické služby vidí věc jinak

Podle příbramských technických služeb (dále TS) není situace tak závažná. Podle Libora Michvocíka byly TS několikrát kontaktovány paní z této ulice, která žádala uklizení nepořádku a zlikvidování sběrného místa. Jedním z důvodů měla být i nepřehledná zatáčka, ve které se kontejnery nachází.

Technické služby posoudily situaci na místě a žádný výjimečný nepořádek nezaznamenaly. Hnízdo je na tomto místě v obdobné podobě už nejméně 8 let a za tu dobu TS nikdy neřešily žádost o odstranění.

„Místo bylo vybráno s ohledem na dopravní situaci v okolí, dostupnost občanů i nás jako vyvážející firmy. Slouží cca 14 domům (vesměs výškových), tedy asi 500 domácností. Proto jsme žádost této paní odmítli,“ dodává Libor Michvocík z TS.

Fotogalerie

Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce () Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce (1) Občané si stěžují na odpadová hnízda v Čechovské ulici a kontejnery ve vozovce (2)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: red
autor: mm

Další články

O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při … Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům V Seifertově ulici naproti poliklinice Ravak by mohly vyrůst nové bytové domy. O … Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Policisté prošetřují okolnosti tragické nehody, která se stala v neděli v noci na … Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo … Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Blíží se doba tradičních domácích zabijaček. Bez čeho by se ale ta pravá jistě … Komerční sdělení V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance Od 22. listopadu platí pro zaměstnavatele povinnost testovat pracovníky bez očkovaní. Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Lyžování na Monínci o víkendu přilákalo stovky lidí.
Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Druhá adventní neděle neboli bronzová reprezentuje lásku a Ježíškovy jesličky, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz