11. 8. svátek má Zuzana
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Obavy o veřejnou dopravu v Příbrami. Nehoďte nás přes palubu, prosí lidé starostu

31. ledna 2022   (13:13)
Obavy o veřejnou dopravu v Příbrami. Nehoďte nás přes palubu, prosí lidé starostu
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Nový systém zpoplatnění veřejné dopravy ve Středočeském kraji vyvolal vlnu nevole v několika městech i obcích. Mimo Kladno, Mladou Boleslav a další obce se systémem nesouhlasí ani Příbram. Na stránkách města se objevila snažná prosba od obyvatel směrem ke starostovi Janu Konvalinkovi.


Tato novinka by měla uvést poplatkový systém do rovnováhy. Doposud příspěvek platily pouze některé obce a výší částek tak kompenzovaly ty, které například neplatily vůbec. Většina okresních měst a drtivá většina obcí se změnami souhlasila. Příbram se ale hájí.

„Poslední dobou se mluví o tom, že Středočeský kraj chce po obcích peníze za to, že příměstské autobusy projíždí danou obcí. Také jsem se dočetl, že radnice je proti tomu a že zatím na to nechce přistoupit. Jaký je Váš názor a případné kroky?“ uvedl mimo jiné ve svém dotazu na stránkách města jeden z občanů.
Jsou to právě občané, kteří nyní apelují na starostu Příbrami, aby se vžil do jejich situace. Příměstské spoje, hlavně směrem na Prahu, zajišťují mnohým dopravu za prací i sociálními a zdravotnickými službami.
„Může dojít k tomu, že autobusy budou mít ve městě jen jednu zastávku, a to na autobusovém nádraží. To samé platí i o počtu spojů, které by kraj redukoval. To je nepřípustné, sám dobře víte, kolik pražákem jezdí lidí,“ sděloval své obavy Honza a prosil, aby vedení Příbrami neházelo své rezidenty tzv. „přes palubu.“

„Vážený pane Honzo, město Příbram rozhodně není jediné, které má vůči smlouvě s krajem výhrady. My se rozhodně nebráníme dialogu a máme snahu dospět k takovému smluvnímu vztahu, který bude zejména pro naše město výhodný,“ odpověděl starosta Jan Konvalinka.
Podle slov starosty vynakládá město několik desítek milionů ročně na dopravu. Bedlivě si tak hlídá každou další korunu, která by měla na „autobusy“ padnout. „V žádném případě nemáme zájem na tom, aby se snižovala obslužnost našeho města v časech, kdy lidé jezdí za prací. Moc dobře víme, jak velký počet Příbramáků je na autobusech denně závislý,“ pokračoval starosta.
Jednání se zastupiteli kraje nadále pokračují. Radnice ubezpečuje občany, že nepřijme rozhodnutí, které by bylo v jejich neprospěch. Podle krajského radního pro veřejnou dopravu Petra Boreckého (STAN) je cílem uzavřít jednání s 90 procenty středočeských obcí v první čtvrtině letošního roku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša








Další články

Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Unikátní kapitolu českého včelařství připomene o víkendu Nový Knín. Právě před 250 … ZAJÍMAVOSTI Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demenci dnes neumíme zastavit, ale podle nové studie ji dokážeme výrazně oddálit. Až o … ZDRAVOTNICTVÍ Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona, kterou poslanci schválili v červenci, má zrychlit povolování … POLITIKA Srpnové zatmění Slunce: krátká tma uprostřed léta. Co uvidíme a kdy zvednout oči k nebi Srpnové zatmění Slunce: krátká tma uprostřed léta. Co uvidíme a kdy zvednout oči k nebi Ve středu 12. srpna 2026 nás čeká jeden z nejhezčích nebeských úkazů — částečné … ZAJÍMAVOSTI Při dalším poklesu Orlíku začne Povodí Vltavy využívat zásobu vody ze Slap Při dalším poklesu Orlíku začne Povodí Vltavy využívat zásobu vody ze Slap Hladiny všech toků klesají a situace začíná být kritická. Pokud hladina Orlické … AKTUÁLNĚ Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Letní vedra mohou výrazně ovlivnit pracovní podmínky. Pokud teploty na pracovišti … NEPŘEHLÉDNĚTE Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Nájemné dál roste a lidé mění své preference. Největší zájem je o menší byty, které se … NEPŘEHLÉDNĚTE Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Žně na Příbramsku dnes dramaticky komplikuje extrémní sucho a silný vítr, které … AKTUALIZOVÁNO Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Je čas prázdnin a dovolených a tak se v přírodě pohybuje více lidí než jindy. S tím … NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz