25. 1. svátek má Miloš

O výjimku z vyhlášky dodržování nočního klidu je malý zájem

21. dubna 2017   (06:30)
O výjimku z vyhlášky dodržování nočního klidu je malý zájem
foto: pribram.cz

Žádost o překročení 22 hodiny podali zatím jen pořadatelé devíti akcí.



Zastupitelé se v pondělí budou mimo jiné zabývat i schválením výjimek z celostátní vyhlášky o nočním klidu. Zatím se městu přihlásilo devět pořadatelů. Pokud jim zastupitelé výjimku schválí, budou moci tyto kulturní, sportovní a další akce překročit se svým programem 22 hodinu.

Radnici tento malý zájem ze strany pořadatelů trochu zaskočil. „Je tam například Svatohorská Šalmaj, promítání zápasů mistrovství světa v hokeji, neckyáda na Novém rybníku, koncerty skupin Divokej Bill a Keks… V rámci toho pondělního zasedání to jde ještě rozšířit, ale pak to bude složitější,“ říká místostarosta Václav Švenda.

Vedení města považuje tuto celostátní vyhlášku za nešťastnou, protože pokud někdo bude chtít uspořádat nějakou větší akci a nebude uvedená ve schválené vyhlášce, tak bude podle slov příbramského starosty poměrně komplikované mu výjimku udělit. „Když totiž bude někdo chtít akci přidat, tam my bychom museli schválit novou vyhlášku. Ta ale musí být zase schválená ministerstvem, takže s celým tím procesem to zabere velké množství času,“ vysvětluje příbramský starosta Jindřich Vařeka s tím, že si myslí, že celý systém tohoto opatření je nešťastně koncipovaný.

Radnice proto vyzývá případné pořadatele akcí, které by chtěly letos svým programem přesáhnout 22 hodinu, aby ještě do pondělního zasedání zastupitelstva podali na městský úřad své návrhy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a … Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. … FOTOGALERIE Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a … Nepřehlédněte Start jako hrom! Příbramský rodák David Eliáš ovládl Evropu a přidal i bronz ze sprintu Start jako hrom! Příbramský rodák David Eliáš ovládl Evropu a přidal i bronz ze sprintu Otevřené mistrovství Evropy juniorů ve finské Imatře se pro český biatlon změnilo v … FOTOGALERIE Divadlo A. Dvořáka propojuje jeviště s hornickou historií Příbramska Divadlo A. Dvořáka propojuje jeviště s hornickou historií Příbramska Divadlo A. Dvořáka Příbram vstupuje do své 67. sezony s novým a výrazným vizuálním … Příbramská záchytka dostane přes čtyři miliony. Kraj letos zvýšil podporu Příbramská záchytka dostane přes čtyři miliony. Kraj letos zvýšil podporu Středočeský kraj letos přispěje na provoz protialkoholních záchytných stanic zhruba 11 … Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté v pátek večer zadrželi muže, který je podezřelý, že poškodil sekyrou výlohu … Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu a s ní i otázka, co si obléct, aby večer proběhl bez … Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Celková kriminalita v České republice v roce 2025 opět klesla, zároveň se ale výrazně …
Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Zastupitelé na lednovém jednání projednají návrh na odpis nedobytné pohledávky ve výši … Politika
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz