O víkendu začne padat sníh a výrazně se ochladí
18. listopadu 2022 (08:37)
foto: pribram.cz/Jiří Jiroušek
V noci teploty spadnou až na minus sedm stupňů Celsia a v sobotu bude mráz i přes den.
O víkendu se v Česku zřejmě výrazně ochladí, místy bude sněžit a vytvoří se náledí. V noci teploty spadnou až na minus sedm stupňů Celsia a v sobotu bude mráz i přes den. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Pro dnešek ještě meteorologové předpovídají teploty většinou mezi třemi až osmi stupni nad nulou. Pouze na severovýchodě Česka klesnou k nule. Odpoledne a večer se tam mohou vytvářet náledí nebo zmrazky a může během 12 hodin napadnout až pět centimetrů sněhu.
Ochlazení bude postupně přecházet do ostatních regionů Česka. V noci na sobotu mohou teploty klesnout až na minus šest stupňů a přes den pak bude nejvýše minus dva až plus dva stupně. V sobotu bude zataženo až oblačno a místy bude sněžit. V celém Česku se může vyskytovat náledí. Na severu a severovýchodě se později vyjasní.
V noci na neděli bude nejsilnější mráz, a to až minus sedm stupňů na severovýchodě země. Přes den už ale bude tepleji než v sobotu, teploty se budou pohybovat mezi jedním až pěti stupni nad nulou. Nadále bude oblačno až zataženo, ojediněle se hlavně v západní polovině Čech vyskytne sněžení nebo déšť se sněhem.
I na začátku příštího týdne bude vesměs zataženo až oblačno. Objeví se déšť i smíšené srážky. Teploty se ale podle ČHMÚ budou držet nad nulou, vystoupají až na sedm stupňů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V pátek a sobotu se objeví náledí a bude sněžit
•DIAMO úspěšně sanuje propad v centru Březových Hor
•Zalánští zanechali svoji stopu v Brdech, vysadili 750 jedlí
Další články
Gastro agent: Pizzeria Sicilia
Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení …
Fast food
Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka
Galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram hostí novou fotografickou výstavu s …
Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám
Brdy procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Území, které ještě nedávno …
Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby?
Toxické vztahy tu byly vždy, ale až v posledních letech se o nich mluví otevřeně a …
Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně
Podlesí se i v letošním roce chystá na tradiční masopustní veselí, které každoročně …
Masopust
Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break
Sedmnácté kolo základní části ČEZ extraligy mužů nabídlo v Příbrami divákům atraktivní …
Sport
Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu
Sborník Podbrdsko už více než třicet let odkrývá příběhy, objevy a zapomenuté …
Historie
Vysoký Chlumec a Klučenice uspěly v soutěži Zlatý lajk. Patří mezi nejlépe komunikující obce v regionu
Městys Vysoký Chlumec a obec Klučenice patří mezi nejlépe komunikující samosprávy v …
Nepřehlédněte
Podkroví Muzea města Dobříše ožilo tvořivostí
V podkrovních prostorách Muzea města Dobříše vznikl na konci loňského roku nový …
Oblastní nemocnici Příbram čekají provozní změny, ale i stavební úpravy, stěhování i nové vstupy
Příbramská nemocnice v první polovině roku 2026 upraví provoz několika oddělení. Změny …




