17. 7. svátek má Martina

O víkendu se začne ochlazovat, noční mrazy mohou poškodit rozkvetlé ovocné stromy

23. března 2023   (08:43)
O víkendu se začne ochlazovat, noční mrazy mohou poškodit rozkvetlé ovocné stromy
foto: freepik

Za studenou frontou, která v pátek přejde přes naše území, k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu.


O víkendu se začne ochlazovat, na horách může sněžit. V sobotu teploty ještě přes den vystoupají k jarním 15 stupňům, na začátku příštího týdne už se budou držet pod deseti stupni. Příští týden může sněžit ve všech polohách, noční mrazy mohou poškodit rozkvetlé ovocné stromy. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Za studenou frontou, která v pátek přejde přes naše území, k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu. V dalších dnech se bude přesouvat ze severní nad východní Evropu tlaková níže a kolem ní k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severu," uvedl ČHMÚ.
V pátek bude oblačno až zataženo, během dne očekávají meteorologové přechodně na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Noční teploty klesnou na 12 až osm stupňů, přes den se budou pohybovat mezi 15 a 19 stupni, na západě kolem 14 stupňů.
V sobotu bude na obloze proměnlivá oblačnost. Během dne se na většině území vyskytnou přeháňky, které budou v polohách nad 900 metrů sněhové. V noci bude devět až pět stupňů, přes den 11 až 15, na západě ale jen kolem devíti.

Podobné počasí s oblačností, přeháňkami, na horách sněhovými, očekávají meteorologové i v neděli. V noci teploty klesnou na sedm až tři stupně. Nejvyšší denní teploty vystoupají na devět až 13 stupňů, na jihovýchodě až k 16 stupňům.
Příští týden se pak denní teploty budou držet pod deseti stupni, postupně ve všech polohách meteorologové očekávají sněžení. "K tomu se přidá čerstvý severozápadní vítr místy s nárazy i kolem 70 km/h. Zimní charakter počasí by se měl udržet minimálně do poloviny příštího týdne. Teploty v noci budou klesat na nulu až minus pět stupňů a mohou poškodit už rozkvetlé ovocné stromy," varovali dnes meteorologové na facebooku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz