26. 5. svátek má Filip




O víkendu se ochladí a bude sněžit

8. prosince 2022   (08:30)
O víkendu se ochladí a bude sněžit
foto: freepik

Chladné počasí se sněžením bude pokračovat i v příštím týdnu.


O víkendu se v Česku ochladí. V neděli bude na většině území sněžit, mohou se tvořit sněhové jazyky a závěje. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Do Česka bude podle meteorologů nejprve proudit studený vzduch od severozápadu. "Postupně začne počasí u nás ovlivňovat další tlaková níže, která bude postupovat z jihozápadní Evropy přes Balkán nad Pobaltí a kolem které k nám bude proudit studený vzduchu od severu," uvedl ČHMÚ.
V pátek bude zataženo až oblačno, zpočátku místy polojasno. Ojediněle může sněžit. V polohách nad 500 metrů to bude déšť se sněhem a sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou až k minus šesti a při malé oblačnosti a sněhové pokrývce může být ještě o dva stupně chladněji. Přes den budou maximálně plus čtyři stupně.
V sobotu bude převážně zataženo, ojediněle bude sněžit. Na východě v polohách pod 400 metrů meteorologové předpovídají i mrznoucí déšť. Noční teploty se budou pohybovat mezi plus jedním a minus třemi, denní pak mezi minus jedním a plus třemi.

V neděli bude na většině území od jihovýchodu sněžit. Podle meteorologů napadne do 15 centimetrů nové sněhové pokrývky, na východě až 30 centimetrů, můžou se tvořit sněhové jazyky a závěje. Teploty v noci můžou klesnout k minus čtyřem, na západě až k minus šesti stupňům Celsia, přes den se budou pohybovat kolem nuly.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních … DOPRAVA KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve … AKTUÁLNĚ Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň … AKTUÁLNĚ Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Obyvatelé Milínské ulice v Příbrami si stále častěji stěžují na nadměrný hluk … NEPŘEHLÉDNĚTE Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Evropský parlament 23. dubna 2026 schválil historicky první nařízení, které sjednocuje … ZVÍŘATA Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali … ZAJÍMAVOSTI Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici … AKTUALIZOVÁNO Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz