20. 4. svátek má Marcela




O víkendu se budou děti radostně bát

27. října 2023   (13:02)
O víkendu se budou děti radostně bát
foto: ilustrační, Pixabay (Mayur Gadge)

Halloweenské a dušičkové akce chystají 28. a 29. října v Příbrami, Rožmitále pod Třemšínem nebo Novém Kníně. Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě zahájí novou výstavu Čerti.


Blížící se víkend přinese řadu akcí pro děti, které slibují strašidelné, přesto veselé zážitky. V předzvěsti svátku Halloween se na Příbramsku pustí do dlabání dýní, setkají se s nadpřirozenými bytostmi nebo postavami z oblíbených filmů.

Horničky (Hornické dušičky) provedou 28. a 29. října strašidelnou štolou. Vstup do Mariánské štoly je z ulice Husova (vedle Ski centra Na Horách), děti dále čeká zábavný program na březohorské adrese Na Marii 282. Začátek akce je ve 13.00, rezervace míst probíhá na tel. čísle 734 135 755.
Na akci Dětský Halloween s Wednesday, králíčkem Bingem, Mimoněm, Marshallem a Šmoulou zavítáte v sobotu 28. října od 15.00 do příbramského Estrádního sálu. Informaci o prodeji vstupenek uvádí web Divadla A. Dvořáka Příbram. Plný strašidel bude v sobotu také Rožmitál pod Třemšínem, trasa s úkoly povede z rožmitálského zámku po jeho okolí. Podle stránek rozmital.skauting.cz je ovšem kapacita strašidelné stezky již naplněna. Od 10.00 do 14.00 probíhají komentované prohlídky, od 16.00 bude na nádvoří zámku otevřena Skautská kavárna.
Do výroby originálních svítidel z dýní a dalších tvořivých aktivit pro celou rodinu se zapojíte v Restauraci na Merendě v Novém Kníně. Akci pořádají Muzeum zlata Nový Knín, Hornické muzeum Příbram a město Nový Knín v sobotu mezi 14.00 a 18.00. Soutěží se o nejlepší dýni, budou se opékat vuřty a děti si odnesou malé dárky. S sebou nezapomeňte nožík a lžíci na dlabání dýní.

Čertovskou tématiku zvolil pro novou výstavu Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě. Zobrazuje čerty v pohádkách, divadle a opeře. Uvidíte divadelní kostýmy, loutky, ďábelské scény a navštívíte čertovskou šatnu. V rámci Dne Středočeského kraje (28. října) uvede výstavu Čerti vernisáží do 16.00. O hodinu dříve vystoupí divadlo Harmonika s představením Sněžibába a čert aneb dvě zimní pohádky. Celý program najdete na webu antonindvorak.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou … AKTUALIZOVÁNO Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří … KULTURA Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším … AKTUALIZOVÁNO Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo … DOPRAVA NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz