14. 7. svátek má Karolína




Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

O víkendu ožije železniční trať mezi Březnicí a Rožmitálem pod Třemšínem

26. dubna 2024   (11:01)
O víkendu ožije železniční trať mezi Březnicí a Rožmitálem pod Třemšínem
foto: město Rožmitál pod Třemšínem (vypravení velikonočního vlaku)

Provoz víkendového vlakového spojení potrvá od 27. dubna do 29. září. V Březnici bude možné využít v obou směrech návaznost na vlak Cyklo Brdy.


Spolu se zahájením turistické sezony se na železniční trať mezi Březnicí a Rožmitálem pod Třemšínem vrátí víkendové spoje. Na trase byl ukončen celoroční provoz před více než dvěma lety, vlaky se na ni vrací jen při speciálních příležitostech a pak na část roku (o víkendech a státních svátcích), kdy slouží pro přepravu výletníků. Letošní provoz bude zahájen v sobotu 27. dubna a ukončen v neděli 29. září.

V Březnici bude možné využít návaznost na vlak Cyklo Brdy, a to v obou směrech. Vlak určený (nejen) pro cykloturisty letos poprvé vyjel 23. března. Jeho cesta začíná na Hlavním nádraží v Praze, pokračuje přes Příbram až do Blatné. Cyklovlak bude k dispozici během sobot, nedělí a státních svátků až do 28. října.
Pravidelné železniční spojení mezi oběma městy bylo na konci roku 2021 ukončeno po 122 letech, kdy Středočeský kraj rozhodl o omezení či úplnému zrušení provozu na celkem dvanácti lokálních tratích z důvodu úspor. Fanoušci železnice se s jízdou po této lokálce ale nemuseli rozloučit nadobro. Kromě turistického období se speciální jízdy konají během kulturních akcí. Naposledy se lidé svezli velikonoční vlakem v březnu v době konání Velikonočního jarmarku lidových řemesel, jízdy pořádal Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha. Provoz sezonních turistických vlaků hradí město Rožmitál pod Třemšínem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září … Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní … AKTUÁLNĚ Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už … NEPŘEHLÉDNĚTE Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring …
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz