23. 5. svátek má Vladimír

O víkendu čeká Česko zimní počasí, sněžit může i v nížinách

10. ledna 2025   (07:00)
O víkendu čeká Česko zimní počasí, sněžit může i v nížinách
foto: pixabay

Po netypicky teplých dnech přichází do Česka ochlazení. Teploty se o víkendu udrží pod bodem mrazu a sníh se může objevit i v nížinách. Nejvíce sněhových přeháněk očekávají meteorologové v sobotu na severovýchodě, neděle přinese spíše ojedinělé sněžení.


O nadcházejícím víkendu čeká Česko zimní počasí. Již v noci na pátek se ochladilo, teploty by se poté až do konce týdne už neměly dostat výrazně nad nulu. Bude hodně oblačno, sněžit může i v nížinách. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Včerejší teploty byly ještě na leden netypicky vysoké, dostaly se i přes deset stupňů Celsia. "Teploty kolem deseti stupňů se vyskytují v průměru ve druhé polovině března," podotkli meteorologové. Ve čtvrtek večer začalo od severozápadu přibývat dešťových přeháněk, které v Čechách postupně přecházely ve všech polohách ve sněžení nebo sněhové přeháňky. Vítr dosahoval v nárazech až 70 km/h.

V pátek už se budou nejvyšší denní teploty pohybovat kolem nuly. Místy se objeví sněhové přeháňky, na horách na severu bude sněžení četnější. Opět může silněji foukat, nárazy budou zpočátku větší hlavně na Moravě a ve Slezsku.
V sobotu a neděli by mělo být ještě chladněji, mrznout může celý den. V sobotu se hlavně v severovýchodní polovině území objeví četnější sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. V neděli už bude sněžení spíše ojedinělé, pravděpodobnější je na severovýchodě a východě Česka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Ranní budíček v příkopě: Řidič na Příbramsku zaspal zatáčku i s pořádnou opicí Ranní budíček v příkopě: Řidič na Příbramsku zaspal zatáčku i s pořádnou opicí Sobotní ráno začalo pro jednoho z řidičů na Příbramsku tvrdým přistáním v příkopu. … Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti? Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti? Pro prodej nemovitosti nestačí jen nafotit dům nebo byt a zveřejnit inzerát. Ve … PR Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Město Příbram od dubna výrazně přitvrdilo v kontrole toho, jak podnikatelé nakládají … POLITIKA Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Bolest hlavy, vyrážka nebo výsledky krevních testů? Stále více lidí dnes místo … ZDRAVOTNICTVÍ Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Jsou místa v Brdech, která člověka okouzlí třeba tajemnou krásou bučin nebo … POZNÁVÁME BRDY U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali … AKTUALIZOVÁNO Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím … NÁZOR LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné … ROZHOVOR
Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz