O víkendu bude sněžit, na horách může napadnout až 15 centimetrů
20. ledna 2023 (13:58)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Vítr bude současně tvořit od středních poloh sněhové jazyky a v nížinách se bude při případném tání sněhu tvořit náledí.
Do Česka se v noci na sobotu vrátí sněžení. Vydatnější bude v horských oblastech, kde může do neděle místy napadnout až 15 centimetrů sněhu. V ostatních oblastech se nová sněhová pokrývka zřejmě nevytvoří všude, pokud ano, tak bude jen nízká. V sobotu večer a v noci na neděli bude sněžení slábnout. Vítr bude současně tvořit od středních poloh sněhové jazyky a v nížinách se bude při případném tání sněhu tvořit náledí. Plyne to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na webu a facebooku.
Upozornění na novou sněhovou pokrývku a sněhové jazyky platí od dnešních 22:00 do nedělního rána. Podle meteorologů bude sněžit po většinu sobotního dne, přičemž vydatněji na severním a severovýchodním návětří hor. "Sněžit bude i v neděli, ale celkově méně než v sobotu," uvedli. Doplnili, že vítr v sobotu přes den může v nárazech foukat rychlostí kolem 50 kilometrů v hodině a na horách i kolem 70 km v hodině. "Proto se hlavně na horách a postupně místy i ve vyšších a středních polohách mohou vytvářet sněhové jazyky," upozornili meteorologové.
Nejvyšší teploty se budou o víkendu pohybovat od minus dvou do plus dvou stupňů, na horách kolem minus pěti stupňů. "Případná sněhová pokrývka v nížinách tak může přechodně odtávat a večer se pak bude tvořit náledí," dodali meteorologové.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•O víkendu se ochladí, bude sněžit, obloha zůstane zatažená
•Meteorologové zrušili výstrahu před sněžením, která platila pro Příbramsko
•V pondělí začíná Lednová výzva Do práce na kole, pěšky nebo poklusem
Další články
Středočeský kraj chystá investice za miliardy. Velké změny čekají i Příbram
Středočeský kraj plánuje v roce 2026 rozsáhlé investice napříč sociální oblastí, …
ŘSD bude příští rok pokračovat v dostavbě Pražského okruhu i středočeské D7
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 ve Středočeském kraji několik …
Na silnici u Dubence havarovala dvě auta
V úterý před 15. hodinou se stala dopravní nehoda u Dubence na silnici I/18.
Bezdomovci se mohou ve středočeských městech ohřát v noclehárně nebo ve stanu
Lidé bez domova se mohou ve středočeských městech ohřát třeba v noclehárně, ve …
Mrazivé ráno a mrtvá baterie? Strážníci v Příbrami auto nastartují pomocí startovacího boxu
Zimní mrazy a dlouhé stání dokážou potrápit i jinak spolehlivé auto. Slabá nebo vybitá …
AKTUÁLNĚ
Lidí s respiračními nemocemi ve Středočeském kraji přibylo. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let
Lidí s respiračními chorobami včetně chřipky ve Středočeském kraji přibylo. Nemocnost …
Rallye Dakar 2026: Martin Macík po 2. etapě. „Bylo to extrémně těžké, ale jsme v cíli,“ hlásí posádka kamionu Josef
Sedlčanský jezdec Martin Macík pokračuje v letošním ročníku Rallye Dakar 2026 ve …
Sport
Auto porazilo u Příbrami rodiče s kočárkem. Na místo letěly vrtulníky
Vážná dopravní nehoda s těžký zraněním se stala v pondělí v podvečer u Příbrami na …
Gastro agent: Bistro Láska
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Velbloudi v čele tříkrálového průvodu. Tradice i sbírka opět v Příbrami
Nový rok v Příbrami tradičně otevírá tříkrálový průvod – a ani tentokrát nebudou …
Kultura




