22. 6. svátek má Pavla

O Vánoce nepřijdou ani pacienti v nemocnici

18. prosince 2017   (14:21)
O Vánoce nepřijdou ani pacienti v nemocnici

Ve chvíli, kdy většina rodin usedá ke štědrovečerní večeři, musí být mnoho lidí v práci. Jsou to například hasiči, policisté a samozřejmě personál v nemocnicích, protože i o vánočních svátcích je nemocnice připravena poskytnout akutní péči všem pacientům.



Nejen sobě ale hlavně pacientům chce svátky v nemocnici zpříjemnit náš personál. Speciální programy a výzdobu tak najdete na všech odděleních, nejvýrazněji pak vánoční nálada zasáhne dětské oddělení a oddělení následné péče.
Na dětském oddělení je pro malé pacienty, kteří musí Vánoce strávit v nemocnici, připraven krásně nazdobený vánoční stromeček, pod kterým najde každý svůj dáreček. Vánoční akce zde odstartovaly ale již 23. listopadu, kdy zástupci klubu Kiwanis rozdali dětem dárky v podobě panenek, na kterou mohou děti malovat. Na konci listopadu pak oddělení navštívili příbramští fotbalisté, kteří dětem přinesli dárky a popřáli hezké Vánoce. Na začátku prosince pak bylo pro děti připraveno divadelní představení Pohádky z klobouku a nesměla chybět ani každoroční mikulášská nadílka.
V naší nemocnici se ale nezapomíná ani na seniory. Proto mají vánoční zpestření i pacienti na oddělení LDN a OŠP. Pro ty je připravena besídka, na kterou chodí zazpívat a zahrát studenti ze základních škol nebo skupiny hudebníků. Každý měsíc je pro pacienty sloužena také bohoslužba přímo na oddělení.
„Již na začátku prosince se personál snaží ozdobit oddělení vánočními stromečky, větvemi, světýlky – zkrátka naladit tu správnou vánoční atmosféru plnou klidu a pohody,“ říká vrchní sestra oddělení LDN Irena Suldovská.
Vánoční besídka se letos uskuteční 18. prosince odpoledne. Vánoční koledy přijdou k rozsvícenému stromečku zazpívat děti ze Základní školy 28. října. „Touto akcí se snažíme zpříjemnit citlivé období, kdy jsou pacienti mimo svůj domov a bohužel jejich zdravotní stav nedovoluje být u svých blízkých,“ dodává závěrem Suldovská.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Martin Janota - Oblastní nemocnice Příbram
autor: TP








Další články

Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala … AKTUALIZOVÁNO Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou … SPORT U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. … AKTUALIZOVÁNO Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži … ROZHOVOR /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od … AKTUALIZOVÁNO Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních … NEPŘEHLÉDNĚTE Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho … PŘÍRODA V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. … AKTUÁLNĚ
Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz