25. 6. svátek má Ivan

O studium na příbramské waldorfské škole je velký zájem

10. září 2019   (16:38)
O studium na příbramské waldorfské škole je velký zájem

Příznivci waldorsfké pedagogiky mají v Příbrami k dispozici mateřskou, základní i střední školu s učebními obory.



O studium na příbramské waldorfské škole je velký zájem a její kapacity jsou stále naplněné. Zařízení je ojedinělé v tom, že nabízí ucelené waldorfské školství od předškolního vzdělávání až po maturitu.

"Kapacity jsou naplněné. Tak jak hovořím s panem ředitelem, nemůže si rozhodně stěžovat na nezájem. Naopak mnohdy musí uchazeče i odmítat nebo různě přeskupovat žáky, aby poptávku uspokojil," řekl ČTK o waldorfské škole v Příbrami starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Příznivci waldorsfké pedagogiky mají v Příbrami k dispozici mateřskou, základní i střední školu s učebními obory. "Naše waldorfská škola v posledních letech prochází vývojem směrem k lepšímu. Metody waldorsfkého vzdělávání jsou skutečně profesionalizovány a ta škola má svoji úroveň a město ji považuje za velmi dobrou," dodal Konvalinka.

Waldorfský program nabízí jiný systém výuky než tradiční školství, pedagogové v těchto školách kladou důraz na respektování individuality dítěte a na jeho pohybové, intelektuální, umělecké i sociální potřeby.

V Příbrami se v minulosti někteří rodiče dostali s radnicí do sporu kvůli dvěma novým školkám v Žežické ulici, kdy se počítalo s tím, že jedna bude fungovat podle principů waldorfské pedagogiky. Nakonec jsou ale obě klasické. Zástupci radnice poukazovali na to, že místo toho vznikla waldorfská mateřská škola na náměstí Dr. Josefa Theurera.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: top








Další články

Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české … TIP NA VÝLET Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč … DOPRAVA Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u … NEPŘEHLÉDNĚTE Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné … ANKETA Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo … NÁZOR Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA
REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz