2. 8. svátek má Gustav

O příbramské nemocnici kolují na sociálních sítích lži, bude se bránit právní cestou

24. ledna 2021   (08:00)
O příbramské nemocnici kolují na sociálních sítích lži, bude se bránit právní cestou
foto: pribram.cz

Příbramská nemocnice považuje veškeré informace za zcela smyšlené.


Na sociální síti Facebook, ve skupině „Češi, táhněme za jeden provaz“, se včera večer objevila zpráva o příbramské nemocnici. Podle ní je vyvíjen nátlak na zdravotníky, aby se nechali očkovat a je jim nabízen úplatek 60 tisíc korun. Zpráva dále uvádí, že nemocnice falšuje zdravotní dokumentaci a další nepodložené informace.

„Je to vše absolutně smyšlené. Nemocnice se bude bránit právní cestou. Obdobné šíření dezinformačních zpráv považujeme v době nouzového stavu za velmi nebezpečné. Nejen, že si autor zahrává s morálkou veřejnosti, ale především znevažuje práci všech zdravotníků, kteří se starají o covid pozitivní pacienty. Je to opravdu ubohé,“ vyjádřil se k situaci tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Na sociálních sítích se šíří mnoho obdobných dezinformací, například o finanční výhodnosti hospitalizace pacientů s koronavirem. Ti ale nejsou od nového roku zdravotními pojišťovnami nijak zvýhodňováni oproti jiným pacientům.
Na sociálních sítích se šíří mnoho obdobných …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz - Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka








Další články

Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě? Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě? Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po … ZAJÍMAVOSTI Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum … PŘÍRODA Senát smetl návrh na jasnější péči o umírající. Lékaři dál řeší nejtěžší situace bez zákonné opory Senát smetl návrh na jasnější péči o umírající. Lékaři dál řeší nejtěžší situace bez zákonné opory Senát zastavil návrh, který měl lékařům ulehčit rozhodování v péči o umírající. Novela … ZDRAVOTNICTVÍ Mazutová výtopna na Rynečku čeká na nový osud. Město zvažuje demolici i bytovou výstavbu Mazutová výtopna na Rynečku čeká na nový osud. Město zvažuje demolici i bytovou výstavbu Bývalá mazutová výtopna na Rynečku je jedním z největších brownfieldů v Příbrami. … NEPŘEHLÉDNĚTE Dvojitý šok v Oktagonu. Pudilová i její partner Fleury padli — láska drží, klec ne. Dvojitý šok v Oktagonu. Pudilová i její partner Fleury padli — láska drží, klec ne. Tvrdý večer pro zamilovanou dvojici z MMA světa. Příbramská Lucie Pudilová nastoupila … SPORT Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Zapomeňte na cukr nebo karamelový sirup. Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje … ZAJÍMAVOSTI Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě … AKTUÁLNĚ V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden … DOPRAVA Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Co nám říkají klienti... „Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem … PR
Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz