25. 5. svátek má Viola




O prázdninách policisté zvýší dohled na silnicích

30. června 2022   (13:35)
O prázdninách policisté zvýší dohled na silnicích
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Policejní hlídky vyjedou na silnice během dneška a ve vyšším počtu tam budou rovněž o prvním prázdninovém víkendu.


Policisté o letních prázdninách zvýší dohled nad silničním provozem zvláště na hlavních dopravních tazích v zemi. Policejní hlídky vyjedou na silnice během dneška a ve vyšším počtu tam budou rovněž o prvním prázdninovém víkendu. Policisté se také ve vybrané dny v červenci a v srpnu zaměří na kontrolu dodržování rychlosti a na nákladní a autobusovou dopravu. Novinářům to dnes řekli náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch a ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

"Letní prázdniny jsou obdobím, které v sobě skýtá několik rizikových faktorů, které ovlivňují silniční provoz. Jsou to zejména vysoké teploty, výrazný nárůst tranzitní dopravy a vyšší počet nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, jako jsou motorkáři, cyklisté a chodci," řekl Lerch.
Svou přítomností na hlavních dopravních tazích chce policie podle Lercha především přispět ke zklidnění situace na silnicích. Policisté tak budou na silnicích především na začátku července, což je podle Lercha nejrizikovější období prázdnin. Vyšší počty policistů na silnicích budou také v pátky a o víkendech v červenci a v srpnu.
Na nákladní a autobusovou dopravu se policisté zaměří při celoevropské akci 21. a 22. července. Kontrolovat se bude mimo jiné technický stav vozidel či to, zda řidiči dodržují povinné přestávky. Policisté budou věnovat pozornost také tomu, zda řidiči dodržují povolenou rychlost. Kontroly jsou naplánované na konec července a stejně jako v dalších evropských zemích také 8. a 12. srpna.

Podle Zlého roste počet nehod, při kterých byl usmrcen chodec či cyklista. Loni o prázdninách na českých silnicích zemřelo 16 chodců a 14 cyklistů. Průměr, utvořený z dat z let 2016 až 2020, je přitom v případě chodců zhruba o čtvrtinu nižší a v případě cyklistů asi o třetinu nižší. Policisté proto připravili preventivní akce, které mají vzdělávat účastníky provozu. Například na cyklisty se zaměřuje informační kampaň Na kole jen s přilbou. Ta letos cílí zvláště na seniory.
Dopravní policie vyšetřovala o loňských prázdninách podle Zlého přes 17.700 dopravních nehod. Zemřelo při nich 100 lidí a 380 osob utrpělo těžké zranění. Podle statistik dopravní policie počet prázdninových obětí dopravních nehod klesá. Dosud nejméně jich bylo v roce 2020, kdy při nehodách zemřelo 98 lidí. Nejvíce mrtvých, 291, policisté zaznamenali v roce 1993. Nejtragičtější příčinou nehody, která byla zaviněná řidičem motorového vozidla, bylo o loňských prázdninách to, že řidič nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky. Zemřelo kvůli tomu 23 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní … AKTUÁLNĚ Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, … Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz