16. 10. svátek má Havel
O poutní slavnosti vyjde průvod se soškou Panny Marie Svatohorské

5. srpna 2021   (16:36)
O poutní slavnosti vyjde průvod se soškou Panny Marie Svatohorské
foto: Svatá Hora, Miroslav Zelenka

Program na Svaté Hoře začíná v sobotu 14. srpna od 19.00 a pokračuje v neděli 15. srpna od ranních hodin. Během slavnosti si návštěvníci mohou prohlédnout hodinovou věž s restaurovaným strojem nebo zavítat na varhanní koncert.


Srpen je měsícem poutí – duchovních i světských. Jednu z nejbližších poutních slavností pořádá příbramská Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí Panny Marie. Uskuteční se 14. a 15. srpna na Svaté Hoře.

Program ve svatohorské bazilice začíná v sobotu večer modlitbou růžence a pokračuje mší svatou a světelným průvodem. Hlavní nedělní mši od 9.00 celebruje Petr Beneš z Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech. Po ní vyjde průvod s milostnou soškou Panny Marie Svatohorské. Zájemci si mohou od 13.00 prohlédnout hodinovou věž s restaurovanými hodinami a okénky v cifernících pozorovat Příbram a okolní krajinu z ptačí perspektivy.
Od 14.00 rozezní prostory baziliky hudba. Varhanní koncerty se zde konají každou neděli za účasti českých i zahraničních interpretů. Díky volnějším protiepidemickým opatřením lze hudební půlhodinky navštívit již osobně, stále ale pokračují také streamované přenosy prostřednictvím kanálu YouTube. Vstupné na koncerty zůstává dobrovolné. Mše svatá a české nešpory ukončí oslavy v neděli odpoledne.
Poutní slavnost na Svaté Hoře 2021
Sobota 14. srpna:
19.00 – Modlitba růženec
19.30 – Mše svatá, následuje světelný průvod

Neděle 15. srpna:
7.30 – Mše svatá
9.00 – Hlavní mše svatá, následuje průvod s milostnou soškou Panny Marie Svatohorské
11.00 – Tichá mše svatá v bazilice
13.30 – Pobožnost k Panně Marii, požehnání předmětů
14.00 – Varhanní půlhodinka
15.30 – Mše svatá a české nešpory

 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř …
Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz