26. 4. svátek má Oto

O milionu rozhoduje veřejnost

6. února 2019   (08:56)
O milionu rozhoduje veřejnost

Druhým rokem přistupuje město k vyhlášení participativního rozpočtu, tedy projektu, při kterém sama veřejnost může rozhodovat o tom, jakým směrem bude část městských prostředků investována. I v letošním roce je na tyto investice vyčleněn milion.


Termín podávání návrhů do participativního rozpočtu je 28. únor. Máte tedy ještě čas svůj návrh připravit a doručit, aby mohl být zařazen do veřejného hlasování. V této oblasti se množí dotazy na pravidla, zde tedy přinášíme jejich přehled.

Požadavky na projekt:
- musí být veřejně prospěšný
- primárně má řešit úpravy veřejných prostor
- musí být ve vlastnictví města
- neměl by se týkat údržby či opravy chodníků a komunikací
- nesmí propagovat produkty, služby a činnosti subjektů komerčního, nekomerčního,
náboženského či politického charakteru
- město musí mít kompetenci projekt realizovat
- jeho realizace bude zahájena do 12 měsíců od hlasování

Co musí návrh obsahovat:
- název projektu
- popis návrhu projektu
- veřejný přínos projektu
- lokalizaci projektu, případně formulaci o jeho nevázanosti na místo
- předpokládanou finanční náročnost
- harmonogram
- volitelně situační nákres, vizualizaci…
- kontakt na navrhovatele

Kam s návrhy?
K podávání návrhů slouží jednoduchý online formulář na webové stránce participativního rozpočtu.

Veřejné projednávání
V letošním roce jsou, po zkušenosti z roku minulého, připraveny celkem tři termíny veřejného projednávání jednotlivých projektů. Veřejná projednávání budou 20. a 27. února a poté 6. března. Při těchto setkáních budou moci předkladatelé své návrhy prodiskutovat se zástupci města. Návrhy budou posléze předány k posouzení proveditelnosti příslušným odborům radnice.

Veřejné hlasování
O projektech budou opět rozhodovat občané přímým hlasováním prostřednictvím hlasovací platformy v červnu letošního roku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS.

autor: topDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz