O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno, město otevřelo mateřinku a základní školu ve Školní
ŠKOLSTVÍ
26. března 2020 (14:59)
foto: pribram.cz
S uzavřením základních a mateřských škol vyvstal problém s hlídáním. Jsou profese, které nemohou zůstávat doma. O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno.
Město Příbram na základě podnětu hejtmanky Středočeského kraje otevřelo mateřskou a základní školu. „Tato zařízení jsou otevřena pro děti těch, kterých je v současné době třeba více než jindy. Tedy děti lékařů, záchranářů, členů bezpečnostních sborů a ozbrojených sil a také zaměstnance určitých poskytovatelů sociálních služeb,“ řekla k otevření mateřské školy a školní družiny při ZŠ, obě ve Školní ulici, místostarostka města Zorka Brožíková.
Děti ve věku od 3 do 10 let jsou do školky a školní družiny přijímány na základě žádosti podané prostřednictvím jejich zaměstnavatelů přímo na Krajském úřadu. „Obě zařízení jsme otevřeli již v pondělí, k docházce přihlášeno 12 dětí školního a 22 dětí předškolního věku, přičemž aktuální počet docházejících je nižší. Žádosti o docházku neadministrujeme my jako město, ale jsou přijímány přímo prostřednictvím Krajského úřadu,“ dodává místostarostka Brožíková.
Děti i personál jsou zabezpečeny dostatečným množstvím roušek a desinfekčního materiálu.
Děti i personál jsou zabezpečeny dostatečným množstvím roušek a desinfekčního materiálu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu
Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, …
NÁZOR
45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili
Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a …
SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích
Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje?
Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v …
ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních?
Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na …
LIFESTYLE
Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší
Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se …
AKTUÁLNĚ
Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech
Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala …
KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně
Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …




