2. 6. svátek má Jarmil




Nutrie žijící na Drozďáku mohou být nebezpečné

23. července 2018   (09:55)
Nutrie žijící na Drozďáku mohou být nebezpečné

V rákosí u hráze Vokačovského rybníka zvaného Drozďák se zabydlela rodina nutrií. Podcenit ostrost jejich zubů, se nevyplácí. Upozorňujeme, že foto uvnitř článku může být nevhodné pro čtenáře „slabší povahy“



Nutrie říční pochází z Jižní Ameriky a do naší přírody vůbec nepatří. Kdysi byla chována ve výbězích na kožešinových farmách. Ještě dnes můžete v inzerci zakoupit za sta až tisíce korun kožich z nutrií. Některým jedincům se podařilo z chovu uprchnout a postupně se nutrie zabydluje v naší přírodě. Nemá tu přirozené nepřátele, a tak se tomuto býložravci daří dobře a rychle se množí.

Rodinka nutrií se ubytovala také v rákosí na Drozďáku. Lidé je sem přicházejí krmit a obdivovat. Díky tomu nutrie už téměř ztratily svou plachost. Situaci podcenila paní H., která zde venčila svého psa. „Nutrie jsem zahlédla, byly těsně u břehu. Pes se za nimi rozběhl, ale předpokládala jsem, že se leknou a zmizí ve vodě. Situaci jsem ale podcenila,“ vypráví majitelka psa.
 
Nutrie říční pochází z Jižní Ameriky a do …

Nutrie se na útěk rozhodně nedaly, naopak na loveckého psa jedna z nich zaútočila a nechybělo mnoho a připravila ho o oko. „Několikrát jsem tu pak viděla maminky s dětmi, které nutrie krmily. Děsí mě, že by se tohle mohlo stát jim,“ říká paní H.

Ačkoli se traduje, že nutrie není člověku nebezpečná, přesto je nutné dbát při setkání s jakýmkoli divokým zvířetem, které ztratilo částečně svou plachost, velké opatrnosti. Právě tito jedinci se chovají často nevyzpytatelně a mohou reagovat i útočně.
Je třeba mít na paměti, že dospělý samec může vážit až 12 kilogramů a zuby těchto vodních krys jsou opravdu ostré. I nepatrné zranění způsobené kousnutím se obvykle z důvodu bakteriální infekce zanítí a potřebuje včasnou odbornou léčbu s nasazením antibiotik.




Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva … DOPRAVA Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … KULTURA Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. … POLITIKA Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství … SPORT Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče. Věda ale ukazuje, že skutečný … LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz