19. 3. svátek má Josef




Nových případů koronaviru i hospitalizovaných v neděli přibylo o čtvrtinu

3. října 2022   (07:14)
Nových případů koronaviru i hospitalizovaných v neděli přibylo o čtvrtinu
foto: pixabay

Denní přírůstky nakažených v posledním měsíci převážně rostou. Za uplynulý týden laboratoře odhalily 18.237 nakažených, což bylo o 12 procent víc než v předchozím týdnu.


Testy v Česku v neděli potvrdily 353 případů koronaviru, o čtvrtinu víc než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu bylo 102 proti 98 o týden dřív. Testovaných přitom v mezitýdenním srovnání ubylo. Stejným tempem jako nakažených přibylo hospitalizovaných s covidem-19 na 1310, ve vážném stavu je 41 z nich.

Denní přírůstky nakažených v posledním měsíci převážně rostou. Za uplynulý týden laboratoře odhalily 18.237 nakažených, což bylo o 12 procent víc než v předchozím týdnu. Čísla z posledního týdne přitom snižuje středeční státní svátek, kdy se podobně jako o víkendu testovalo méně než v pracovní dny. Podle lékařů a epidemiologů je lidí s koronavirem výrazně více, řada z nich nemá příznaky nebo se bez testování vyléčí doma.
Zvyšuje se také incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel. K dnešku činí 170, o týden dřív bylo 152. Nejvýrazněji se nyní koronavirus šíří v Královéhradeckém kraji s týdenní incidencí 218, nejnižší je v Karlovarském kraji, kde na 100.000 obyvatel za poslední týden připadá 123 nových případů.
Antigenní nebo PCR test na koronavirus v neděli v Česku podstoupilo zhruba 1400 lidí, o týden dřív jich bylo téměř 1800. Vysoká zůstává pozitivita, třeba u lidí testovaných kvůli příznakům se v posledním týdnu drží kolem 30 procent.

Lidí s covidem-19 v nemocnicích bylo v neděli nejméně za poslední týden, 1310 pacientů ale bylo o čtvrtinu víc než o týden dřív. Hospitalizovaných ve vážném stavu přibylo z 36 na 41. S nákazou za poslední týden zemřelo 66 lidí, o týden dřív 65. Od začátku epidemie v březnu 2020 ministerstvo v Česku eviduje 41.118 úmrtí s covidem-19. Případů nákazy bylo 4,1 milionu, podezření na opakovanou infekci 336.705.
Zájem o očkování proti covidu-19 se proti předchozí neděli výrazně zvýšil ze 166 na 573 rozdaných vakcín. Téměř 500 z nich byla druhá posilující dávka, s očkováním v neděli začali tři lidé. Ukončené základní očkování, což obvykle obnáší dvě dávky, v Česku má 6,89 milionu lidí. Pro první posilující dávku si dosud přišlo přes 4,3 milionu lidí a pro druhou víc než 313.000 zájemců.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 … AKTUÁLNĚ Policie hledá jedenapadesátiletou ženu Policie hledá jedenapadesátiletou ženu Příbramští kriminalisté vyhlásili pátrání po 51leté ženě, která bydlí v chráněném … FOTO Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Sezona jde do svého vrcholu a HC Baník Příbram má za sebou úspěšné osmifinále, ve … SPORT Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Oblíbené farmářské trhy jsou zpět. Sezona 2026 odstartuje už tuto sobotu 21. března na … NEPŘEHLÉDNĚTE Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Mgr. Radek Galaš, ředitel Muzea Policie České republiky, působí jako člověk, který se … ROZHOVOR Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují … AKTUÁLNĚ Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, … SPORT
Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz