15. 10. svátek má Tereza

Nový zvon se v Kamýku nad Vltavou rozezní tuto neděli

28. září 2019   (11:38)
Nový zvon se v Kamýku nad Vltavou rozezní tuto neděli

Téměř půltunový zvon je v tuto chvíli připraven na zavěšení do kostelní věže


Kostel v Kamýku nad Vltavou se dočká nového zvonu. Ke dvěma stávajícím zvonům bude zavěšen dnes vpodvečer. Jejich nový tón obyvatelé poprvé uslyší v neděli 29. září 2019.

Zvon nechali ulít manželé Spálenští. Starousedlíci, kteří mají ke kostelu velmi pevnou citovou vazbu. „Za to, že jsme mohli pořídit tento zvon, vděčím naší rodinné firmě. Spatřuji v tom zúročení práce mého dědy, mého otce, bratra, manželky i synovce,“ uvádí Lubomír Spálenský.

„Rodiče zde na kostele hodně pracovali, zdejší lavice jsou z naší rodinné truhlářské dílny, která má v Kamýku tradici již od roku 1888,“ dodal.

Zvon měl být původně zavěšen do věže 1. září 2019 při příležitosti výročí posvěcení kamýckého kostela. Nastal však technický problém při výrobě závěsné soustavy. Páter Zbigniew Grzyb hledal nový vhodný termín. Nakonec bylo rozhodnuto, že první zvonění bude den po Svatém Václavu.

Téměř půltunový zvon byl ulitý na Vsetínsku akademickým sochařem Josefem Tkadlecem. Samotnému odlití předcházela expertíza ve věži. Byly změřeny hlasy stávajících dvou zvonů, aby k nim tento nový ladil. Byl zasvěcen Sv. Václavu a Sv. Zdislavě.
 
„Věřme, že bude zvon zvonit jen pro krásu a štěstí a bude odbíjet jen čas, nikoliv neštěstí a smutné události," řekl při červnovém slavnostním svěcení zvonu Petr Halada, starosta obce.
 

Kostel v Kamýku nad Vltavou se dočká …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz