12. 12. svátek má Simona

Nový zvon se v Kamýku nad Vltavou rozezní tuto neděli

28. září 2019   (11:38)
Nový zvon se v Kamýku nad Vltavou rozezní tuto neděli

Téměř půltunový zvon je v tuto chvíli připraven na zavěšení do kostelní věže


Kostel v Kamýku nad Vltavou se dočká nového zvonu. Ke dvěma stávajícím zvonům bude zavěšen dnes vpodvečer. Jejich nový tón obyvatelé poprvé uslyší v neděli 29. září 2019.

Zvon nechali ulít manželé Spálenští. Starousedlíci, kteří mají ke kostelu velmi pevnou citovou vazbu. „Za to, že jsme mohli pořídit tento zvon, vděčím naší rodinné firmě. Spatřuji v tom zúročení práce mého dědy, mého otce, bratra, manželky i synovce,“ uvádí Lubomír Spálenský.

„Rodiče zde na kostele hodně pracovali, zdejší lavice jsou z naší rodinné truhlářské dílny, která má v Kamýku tradici již od roku 1888,“ dodal.

Zvon měl být původně zavěšen do věže 1. září 2019 při příležitosti výročí posvěcení kamýckého kostela. Nastal však technický problém při výrobě závěsné soustavy. Páter Zbigniew Grzyb hledal nový vhodný termín. Nakonec bylo rozhodnuto, že první zvonění bude den po Svatém Václavu.

Téměř půltunový zvon byl ulitý na Vsetínsku akademickým sochařem Josefem Tkadlecem. Samotnému odlití předcházela expertíza ve věži. Byly změřeny hlasy stávajících dvou zvonů, aby k nim tento nový ladil. Byl zasvěcen Sv. Václavu a Sv. Zdislavě.
 
„Věřme, že bude zvon zvonit jen pro krásu a štěstí a bude odbíjet jen čas, nikoliv neštěstí a smutné události," řekl při červnovém slavnostním svěcení zvonu Petr Halada, starosta obce.
 

Kostel v Kamýku nad Vltavou se dočká …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Video: Včasným zásahem hasiči uchránili rodinný dům před jistou zkázou Video: Včasným zásahem hasiči uchránili rodinný dům před jistou zkázou Příčinou vzniku požáru je nedbalost při manipulaci se žhavým popelem. Výši škody vzniklé požárem vyčíslil vyšetřovatel na jeden milion korun. Včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty za dva miliony korun. Celá událost se obešla bez zranění. 12. prosince 2019   (17:14) Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Na Příbramsku víc lidí zemřelo, než se narodilo. 12. prosince 2019   (15:48) Vodohospodářský majetek investice potřebuje Vodohospodářský majetek investice potřebuje Je majetek, který je viditelný na první pohled, a je majetek, který je našemu oku skrytý a víme o něm pouze v okamžiku, kdy přestane fungovat. Přesně takovým majetkem je ten vodohospodářský. 12. prosince 2019   (13:27) Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Požár rodinného domu v obci Nechvalice byl ohlášen ve čtvrtek před desátou hodinou ranní. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň. 12. prosince 2019   (11:09) Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz