19. 2. svátek má Patrik




Nový vlastník Příbramské teplárenské slibuje snížení ceny tepla. Odzvoní lokálním kotelnám?

29. května 2019   (10:30)
Nový vlastník Příbramské teplárenské slibuje snížení ceny tepla. Odzvoní lokálním kotelnám?

Díky novému procesu spalování nebude muset platit emisní povolenky, a to se odrazí na ceně tepla pro domácnosti.



Společnost Mincom CZ ze skupiny EnergoFuture, která vyhrála soutěž na prodej Příbramské teplárenské, počítá se snížením ceny tepla v Příbrami. Místo uhlí chce spalovat dřevní štěpku, a do ceny tepla tak nebude muset promítat emisní povolenky. Na posledním jednání příbramského zastupitelstva to uvedl Milan Nebuchla z EnergoFuture.

"Náš záměr je jednoduchý, a to ekologizovat tenhle zdroj," uvedl Nebuchla. Firma, která má podobné zařízení ve Frýdku-Místku, chce přechod zvládnout ještě v letošním roce a v nové topné sezoně už spalovat dřevní štěpku. Podle Nebuchly se v souvislosti se změnami nepočítá s propouštěním zaměstnanců, kterých je nyní kolem 130. Mincom CZ chce také přesnunout své sídlo do Příbrami, v současnosti sídlí v Praze 1.

Příbramská teplárenská provozuje centrální zdroj tepla pro Příbram a z menší části je i výrobcem a dodavatelem elektrické energie. Zásobuje teplem zhruba 10.000 domácností, dva průmyslové závody, školy, zdravotnická zařízení a obchodní centra. Podnik je od 90. let minulého století v konkurzu, město má z prodeje získat 14 procent. Zastupitelé souhlasili s uzavřením kupní smlouvy, město by tak mělo získat podíl ve výši téměř 37 milionů Kč.

Příbramská teplárenská vznikla v roce 1993, o pět let později na ni byl vyhlášen konkurz. Závod je přesto plně funkční. Předmětem prodeje jsou veškerá aktiva včetně teplárenské infrastruktury v majetku města. Příbramská teplárenská vlastní spolu s městem rozsáhlou síť horkovodů a parovodů, která včetně odboček dosahuje délky téměř 18 kilometrů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: top








Další články

Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických … Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny … AKTUÁLNĚ „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle … ROZHOVOR Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. … NEPŘEHLÉDNĚTE Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Milovníci regionální historie se mohou radovat — právě vyšlo nové číslo sborníku … AKTUÁLNĚ Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Hasiči i záchranáři zasahovali ráno ve středu 18. února na Sevastopolském náměstí v … AKTUALIZOVÁNO Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Sportovní hala v Příbrami hostila v sobotu 14. února už 9. ročník Memoriálu Ing. … FOTOGALERIE Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ E-mail o přeplatku na dani a příslib rychlé výplaty peněz může znít lákavě. Česká … NEPŘEHLÉDNĚTE Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér … ANKETA
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město … DOBŘÍŠ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz