20. 5. svátek má Zbyšek

Nový vítr na Gymnáziu Příbram

5. listopadu 2018   (12:33)
Nový vítr na Gymnáziu Příbram

Kde stále hledat novou inspiraci pro své povolání? Jak zaujmout své studenty a získat je pro daný obor? Kde brát neotřelé nápady pro pestrou výuku? Tyto otázky zřejmě napadaly účastníky programu Erasmus+


Sedm učitelů Gymnázia Příbram si vybralo jako cílovou zemi pro zahraniční pobyt Velkou Británii. Někteří se vydali do skotského Edinburghu zdokonalit svou angličtinu. Ve stejném regionu absolvovali učitelé anglického jazyka metodologický kurz zaměřený na nové metody výuky, reálie Velké Británie a různá kurikula angličtiny v evropských zemích. Učitelé odborných předmětů hudební výchovy, dramatické výchovy a zeměpisu se zúčastnili odborných kurzů v jihoanglických městech Cheltenham a Southampton. Navštívili výuku ve vybraných anglických školách a kromě odborné tématiky byla do programu kurzů zařazena také metodika CLIL (Content and Language Integrated Learning).

 

Sedm učitelů Gymnázia Příbram si vybralo jako …
Právě metodou CLIL se zabývala koordinátorka projektu ve svém kurzu v Portsmouthu. Metoda je založená na výuce odborného předmětu prostřednictvím cizího jazyka. V tomto případě angličtina je prostředkem pro výuku odborného obsahu, a ten se naopak stává zdrojem výuky angličtiny. Na rozdíl od klasických hodin se studenti učí cizí jazyk v přirozených situacích, setkávají se s jeho praktickou aplikací. To jim může být výhodou při studiu na vysoké škole a později v jejich dalším profesním životě. Metoda CLIL klade důraz hlavně na schopnost plynule komunikovat o odborných tématech jak v mateřském, tak i v cizím jazyce.
 

Právě metodou CLIL se zabývala koordinátorka …
​Postupné zavádění metody CLIL do výuky odborných, zvláště volitelných, předmětů je hlavním cílem celého projektu na Gymnáziu Příbram. Na vlastní kůži to mohou pocítit studenti gymnázia již od září tohoto školního roku, neboť v některých vyučovacích hodinách se postupně metoda CLIL objevuje. Doufejme, že v budoucnu najde tato progresivní metoda ještě větší uplatnění ve vzdělávacím procesu. Bez aktivních a nadšených učitelů, kteří jsou ochotni pracovat na svém rozvoji i během prázdnin, stejně jako účastníci tohoto projektu, to však nepůjde.

​Postupné zavádění metody CLIL do výuky …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Lenka Pavelková - Gymnázium Příbram

autor: topDalší články

Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35) AKTUALIZOVÁNO Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Dnešní zasedání Zastupitelstva města začíná v 16:00 hodin. Buďte u toho s námi. 20. května 2019   (15:45) Foto dne: Pane starosto, děkujeme Foto dne: Pane starosto, děkujeme Již jen pár hodin nás dělí od volby nového starosty města Příbrami 20. května 2019   (14:22) Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz