18. 4. svátek má Valérie

Nový vítr na Gymnáziu Příbram

5. listopadu 2018   (12:33)
Nový vítr na Gymnáziu Příbram

Kde stále hledat novou inspiraci pro své povolání? Jak zaujmout své studenty a získat je pro daný obor? Kde brát neotřelé nápady pro pestrou výuku? Tyto otázky zřejmě napadaly účastníky programu Erasmus+


Sedm učitelů Gymnázia Příbram si vybralo jako cílovou zemi pro zahraniční pobyt Velkou Británii. Někteří se vydali do skotského Edinburghu zdokonalit svou angličtinu. Ve stejném regionu absolvovali učitelé anglického jazyka metodologický kurz zaměřený na nové metody výuky, reálie Velké Británie a různá kurikula angličtiny v evropských zemích. Učitelé odborných předmětů hudební výchovy, dramatické výchovy a zeměpisu se zúčastnili odborných kurzů v jihoanglických městech Cheltenham a Southampton. Navštívili výuku ve vybraných anglických školách a kromě odborné tématiky byla do programu kurzů zařazena také metodika CLIL (Content and Language Integrated Learning).

 

Sedm učitelů Gymnázia Příbram si vybralo jako …
Právě metodou CLIL se zabývala koordinátorka projektu ve svém kurzu v Portsmouthu. Metoda je založená na výuce odborného předmětu prostřednictvím cizího jazyka. V tomto případě angličtina je prostředkem pro výuku odborného obsahu, a ten se naopak stává zdrojem výuky angličtiny. Na rozdíl od klasických hodin se studenti učí cizí jazyk v přirozených situacích, setkávají se s jeho praktickou aplikací. To jim může být výhodou při studiu na vysoké škole a později v jejich dalším profesním životě. Metoda CLIL klade důraz hlavně na schopnost plynule komunikovat o odborných tématech jak v mateřském, tak i v cizím jazyce.
 

Právě metodou CLIL se zabývala koordinátorka …
​Postupné zavádění metody CLIL do výuky odborných, zvláště volitelných, předmětů je hlavním cílem celého projektu na Gymnáziu Příbram. Na vlastní kůži to mohou pocítit studenti gymnázia již od září tohoto školního roku, neboť v některých vyučovacích hodinách se postupně metoda CLIL objevuje. Doufejme, že v budoucnu najde tato progresivní metoda ještě větší uplatnění ve vzdělávacím procesu. Bez aktivních a nadšených učitelů, kteří jsou ochotni pracovat na svém rozvoji i během prázdnin, stejně jako účastníci tohoto projektu, to však nepůjde.

​Postupné zavádění metody CLIL do výuky …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Lenka Pavelková - Gymnázium Příbram

autor: topDalší články

Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34) S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn Změny se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi. 18. dubna 2019   (07:36) Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Technické služby čekaly s odkrytím na vhodné počasí bez večerních mrazů. 18. dubna 2019   (06:01) FOTO Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou. 17. dubna 2019   (18:25) Stíhání muže, který zajal v příbramské bance rukojmí, zastaveno! Stíhání muže, který zajal v příbramské bance rukojmí, zastaveno! Usnesením krajského státního zástupce bylo v dané věci zastaveno trestní stíhání 17. dubna 2019   (15:17) Na Novák opět přiletí čarodějnice Na Novák opět přiletí čarodějnice Jednou z oblíbených akcí v areálu Nového rybníka jsou právě Čarodějnice. Ty letos přiletí ve čtvrtek 25. dubna. 17. dubna 2019   (13:24) Dárci krve mohou v nemocnici parkovat zdarma Dárci krve mohou v nemocnici parkovat zdarma Parkování zdarma platí pouze na parkovišti nemocnice před pavilonem I. 17. dubna 2019   (12:12) Policie se chystá na hříšné řidiče během velikonočních svátků Policie se chystá na hříšné řidiče během velikonočních svátků Během velikonočních svátků bude Policie ve zvýšené pohotovosti. 17. dubna 2019   (10:10) V neděli se veřejnosti otevře svatohorské sklepení V neděli se veřejnosti otevře svatohorské sklepení Začátek prohlídky je v prodejně svatohorského muzea. 17. dubna 2019   (08:13)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz