19. 7. svátek má Čeněk

Nový vítr na Gymnáziu Příbram

5. listopadu 2018   (12:33)
Nový vítr na Gymnáziu Příbram

Kde stále hledat novou inspiraci pro své povolání? Jak zaujmout své studenty a získat je pro daný obor? Kde brát neotřelé nápady pro pestrou výuku? Tyto otázky zřejmě napadaly účastníky programu Erasmus+


Sedm učitelů Gymnázia Příbram si vybralo jako cílovou zemi pro zahraniční pobyt Velkou Británii. Někteří se vydali do skotského Edinburghu zdokonalit svou angličtinu. Ve stejném regionu absolvovali učitelé anglického jazyka metodologický kurz zaměřený na nové metody výuky, reálie Velké Británie a různá kurikula angličtiny v evropských zemích. Učitelé odborných předmětů hudební výchovy, dramatické výchovy a zeměpisu se zúčastnili odborných kurzů v jihoanglických městech Cheltenham a Southampton. Navštívili výuku ve vybraných anglických školách a kromě odborné tématiky byla do programu kurzů zařazena také metodika CLIL (Content and Language Integrated Learning).

 

Sedm učitelů Gymnázia Příbram si vybralo jako …
Právě metodou CLIL se zabývala koordinátorka projektu ve svém kurzu v Portsmouthu. Metoda je založená na výuce odborného předmětu prostřednictvím cizího jazyka. V tomto případě angličtina je prostředkem pro výuku odborného obsahu, a ten se naopak stává zdrojem výuky angličtiny. Na rozdíl od klasických hodin se studenti učí cizí jazyk v přirozených situacích, setkávají se s jeho praktickou aplikací. To jim může být výhodou při studiu na vysoké škole a později v jejich dalším profesním životě. Metoda CLIL klade důraz hlavně na schopnost plynule komunikovat o odborných tématech jak v mateřském, tak i v cizím jazyce.
 

Právě metodou CLIL se zabývala koordinátorka …
​Postupné zavádění metody CLIL do výuky odborných, zvláště volitelných, předmětů je hlavním cílem celého projektu na Gymnáziu Příbram. Na vlastní kůži to mohou pocítit studenti gymnázia již od září tohoto školního roku, neboť v některých vyučovacích hodinách se postupně metoda CLIL objevuje. Doufejme, že v budoucnu najde tato progresivní metoda ještě větší uplatnění ve vzdělávacím procesu. Bez aktivních a nadšených učitelů, kteří jsou ochotni pracovat na svém rozvoji i během prázdnin, stejně jako účastníci tohoto projektu, to však nepůjde.

​Postupné zavádění metody CLIL do výuky …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Lenka Pavelková - Gymnázium Příbram

autor: topDalší články

Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16) Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Pokud si fenky do 21 dnů od nalezení jejich majitelé nevyzvednou, budou nabídnuty k adopci 18. července 2019   (17:12) Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice. 18. července 2019   (14:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz