30. 6. svátek má Šárka

Nový režim sekání trávníků

11. května 2023   (11:51)
Nový režim sekání trávníků
foto: MěÚ Příbram

V posledních letech jsou ve městě vytipována místa, kde probíhá sekání trávy v omezeném režimu. Město tímto krokem chce podpořit pestrost porostu a odolnost proti klimatickým výkyvům, zejména při vysokých teplotách.


Řada měst se každoročně potýká s otázkou, zda sekat či nesekat zeleň, a především v jakém rozsahu. V Příbrami je již několik let uplatňován systém, kdy je v některých lokalitách vynecháno několik plánovaných sečí. „Ponecháním vyššího travního drnu chceme podpořit pestrost porostu a odolnost proti klimatickým výkyvům, zejména při vysokých teplotách. Zároveň chceme přilákat do trávníků různý hmyz a zvýšit tím biodiverzitu našeho města,“ uvádí k nastavenému systému místostarosta Miroslav Peterka.

Mezi vytipované lokality, kde bude sekání trávy prováděno omezeně, patří tradičně velké plochy u Gymnázia Legionářů, v sadě Na Leštině, v ulici Mariánská a u hřiště na Čertově pahorku. Dále budou ponechány louky pod březohorským hřbitovem, za Junior klubem a v Lesoparku Litavka. Technické služby spolu s Odborem životního prostředí vytipovaly další vhodné travní porosty ve dvorech v Ostravské ulici, Petra Bezruče, Aloise Jiráska, v sadu na Svaté Hoře, ve dvoře za Riegrovou ulicí, v parku na nádraží a pod hřištěm na Komenského náměstí.
Výše uvedené lokality budou označeny cedulkami a sekání trávy na nich proběhne pouze dvakrát v průběhu sezony. Okraje pozemků budou posekány tak, aby byla zajištěna viditelnost u komunikací a aby trávník nepřerůstal do chodníků. Na větších pozemcích budou vysekány cestičky pro průchod mezi kvetoucími letničkami.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová








Související


Další články

Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na … AKTUALIZOVÁNO Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce … AKTUALIZOVÁNO Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 … AKTUÁLNĚ Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno … AKTUÁLNĚ V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X … OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ
Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz