20. 6. svátek má Květa

Nový rehabilitační bazén v nemocnici bude mít i zvedák pro imobilní pacienty

28. srpna 2024   (17:30)
Nový rehabilitační bazén v nemocnici bude mít i zvedák pro imobilní pacienty
foto: Martin Janota, ONP - se svolením

Rekonstrukce bazénu s vodoléčbou začala o prázdninách. Pokud vše půjde dobře jako doposud, mělo by být hotovo do konce roku. Pacienti by se sem tak mohli vrátit zkraje příštího roku.


V druhém areálu příbramské nemocnice na Zdaboři aktuálně probíhá rekonstrukce rehabilitačního bazénu a s tím spojené vodoléčby. I když to podle fotografií nevypadá, na přelomu letošního a příštího roku by měly být práce hotové a do nového bazénu by se měli vrátit pacienti.

„Bazén bude nově rozdělen jen na dvě hloubky. Novinkou pak bude zvedák, který bude umístěn nad bazénem a pomůže, aby se do vody dostali i imobilní pacienti, kteří by se jinak do bazénu nemohli dostat. Nové budou také vany a další přístroje pro vodoléčbu,“ sdělil našemu portálu tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Podle něj bude jednou z hlavních výhod rekonstrukce, která však není vidět, velká energetická úspora a také celkový tepelný komfort. Předpokládané náklady celého projektu jsou 36 milionů korun. V rámci něj bude zakoupeno i přístrojové vybavení jako jsou polohovací lůžka, či celá řada terapeutických rehabilitačních přístrojů. Spolu s bazénem bude také zrekonstruováno sociální zařízení pro pacienty a zaměstnance tohoto oddělení.
V areálu na Zdaboři také běží další investiční akce, kterou je zateplení obvodových plášťů zdejší ubytovny a také přístavba výtahu. Na obě akce se podařilo získat dotace.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … POČASÍ Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A … ANKETA Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa … ZAJÍMAVOSTI Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě … POZNÁVÁME BRDY /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických … NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz