Nový provozovatel MHD by mohl linky zapojit do Pražské integrované dopravy
7. května 2017 (18:45)
V nedávné době jednali pracovníci samostatného oddělení silničního hospodářství se společností ROPID. Na této schůzce bylo dohodnuto, že na příštím zasedání rady města přednesou pracovníci společnosti ROPID informaci, ze které by mělo vyplynout možnost začlenění MHD Příbrami do systému Pražské integrované dopravy. „Pokud se nevyskytnou překážky, o kterých v tuto chvíli nevím, věřím tomu, že se v budoucnu bude Příbram moci připojit k systému,“ uvedl příbramský starosta Jindřich Vařeka.
Zmíněné jednání městské rady se uskuteční 15. května. Podle vedení města je ale nejdřív potřeba udělat generel příbramské MHD, následně ve výběrovém řízení vybrat budoucího nové dopravce a to včetně možnosti zapojení do přažské integrované dopravy. „Na tom všem je třeba pracovat v tomto a příštím roce tak, aby v roce 2019 mohl začít celý systém fungovat,“ dodal příbramský starosta.
Zmíněné jednání městské rady se uskuteční 15. května. Podle vedení města je ale nejdřív potřeba udělat generel příbramské MHD, následně ve výběrovém řízení vybrat budoucího nové dopravce a to včetně možnosti zapojení do přažské integrované dopravy. „Na tom všem je třeba pracovat v tomto a příštím roce tak, aby v roce 2019 mohl začít celý systém fungovat,“ dodal příbramský starosta.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC
Další články
Největší sbírka vánočních dárků pro děti v nouzi odstartovala i v Příbrami a Dobříši
Sbírka Krabice od bot letos slaví 15 let a připravuje svůj dosud největší ročník. Už …
Mazutová výtopna na Rynečku půjde zřejmě k zemi. Město hledá nové využití pozemku
Město Příbram zvažuje, co dál s areálem bývalé mazutové výtopny na Rynečku. Původní …
Tradiční členská schůze svazu tělesně postižených v Rožmitále pod Třemšínem opět spojila komunitu
Ve čtvrtek 13. listopadu se ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem …
Adam Rada: Mladý fotbalista, který proměnil vesnický fotbal v show
Originální videa, nakažlivý humor a první vyprodaná živá show v rodném Novém Kníně. …
Proč je správné užívání antibiotik důležitější než kdy dřív?
Antibiotická rezistence patří k největším hrozbám moderní medicíny. O tom, proč …
ROZHOVOR
V Příbrami se představí Ivan Mládek a jeho legendární Banjo Band
Ve čtvrtek 27. listopadu od 19:00 ožije Estrádní sál Divadla A. Dvořáka Příbram …
Dobříš má nové stromy díky společné výsadbě dobrovolníků
Dobrovolníci, skauti i zástupci města společně vysadili desítky stromů a keřů ve …
Z druhé strany lavičky: Nízkoprahové denní centrum a Noclehárna
První díl ze série reportáží o nízkoprahových službách, terénní pomoci a životě bez …
Děti mají právo na pocit bezpečí
Světový den prevence týrání a zneužívání dětí připomíná nutnost chránit …
Krajina, která učí i zrcadlí. Nová kniha o středních Čechách vede od starohor k dnešku i k sobě samým
Středočeský kraj ve spolupráci s nakladatelstvím Dokořán představil již dvanáctou …





