14. 7. svátek má Karolína




Nový prezident bude Pavel. Jak hlasovali lidé na Příbramsku?

28. ledna 2023   (17:03)
Nový prezident bude Pavel. Jak hlasovali lidé na Příbramsku?
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na Příbramsku byla volební účast 71,99 %.


Novým prezidentem po Miloši Zemanovi se stane generál ve výslužbě Petr Pavel. Ve finále prezidentské volby porazil bývalého premiéra a předsedu ANO Andreje Babiše. Pavel získal přes 58 procent hlasů, druhý Andrej Babiš získal necelých 42 procent. Volební účast přesáhla 70 procent. Na Příbramsku byla volební účast 71,99 %. I zde na prvním místě skončil Pavel, který obdržel 60,40 % (39 766 hlasů), Babiš skončil na druhém místě s 39,59 % (26 062 hlasů).

V samotné Příbrami bylo odevzdáno 16 795 platných hlasů z celkových 16 858 odevzdaných obálek. Pavel vyhrál v poměru 59,46 % oproti Babišovi, který získal 40,53 %.
V Dobříši dominoval Pavel s 67,18 % před Babišem s 32,81 %. V Rožmitále pod Třemšínem vyhrál také Pavel, získal 52,82 % platných hlasů, Babiš 47,17 %. V Sedlčanech získal Pavel 64,67 % hlasů, Babiš 35,32 %. V některých částech na Příbramsku však byla situace opačná. Například v obcích Zalužany, Zbenice, Těchařovice, Drahlín, Pičín a dalších, dominoval Babiš. Kompletní výsledky jsou zde.
Ke zvolení nového prezidenta se vyjádřil na sociálních sítích starosta Příbrami Jan Konvalinka. „Petr Pavel získal silný mandát, ke kterému se sluší mu poblahopřát. Pevně věřím, že tenze ve společnosti, kterou volba hlavy státu vyvolala, postupně odezní. Stejně tak věřím, že bude nový prezident pracovat ve prospěch všech občanů České republiky, ať už mu svůj hlas dali nebo ne,“ uvedl starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou … AKTUALIZOVÁNO Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm … FOTOGALERIE Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září … Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní … AKTUÁLNĚ Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už … NEPŘEHLÉDNĚTE Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ
Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz