Nový parkovací dům v Příbrami se otevře řidičům zřejmě až v květnu
17. ledna 2024 (18:56)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Město chce ještě doplnit vybavení, s nímž původní projekt nepočítal. Jde o kamery, zázemí pro ostrahu a systém závor, který bude hlásit počet volných míst.
Nový parkovací dům v Příbrami bude hotový v půlce února, pro řidiče se však otevře zřejmě až v květnu. Město chce ještě doplnit vybavení, s nímž původní projekt nepočítal. Jde o kamery, zázemí pro ostrahu a systém závor, který bude hlásit počet volných míst. Náklady tak vzrostou o šest až sedm milionů bez DPH, řekl dnes novinářům první místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO). Budova s kapacitou 176 míst vzniká od loňského února na parkovišti ve spodní části autobusového nádraží. Zakázku získala společnost Metrostav, náklady bez doplňujícího vybavení jsou 89 milionů Kč bez DPH.
Pokud by Metrostav dodatečně dodělával i kamerový a závorový systém a místnost pro stálou službu, účtoval by si vedlejší rozpočtové náklady milion korun měsíčně za zařízení a ostrahu stavby. Tyto peníze by podle Karpíška město zbytečně platilo tři měsíce. Například kamerový systém je potřeba nasmlouvat, vyprojektovat, koupit a instalovat, což nějaký čas zabere, podotkl místostarosta.
Proto Metrostav podle dohody s městem udělá jen to, co má ve smlouvě, a další požadavky si radnice vyřeší samostatně. "Dohodli jsme se, že oni v půlce února odejdou a my si to doděláme sami. Předpokládaný čas kolaudace je z mého pohledu květen," dodal Karpíšek.
Metrostav loni požadoval kvůli inflaci a dopadům války na Ukrajině navýšení ceny o 11,9 milionu korun bez DPH. Zdůvodnil to skokovým nárůstem inflace a narušenými obchodními vztahy kvůli válce na Ukrajině. Zastupitelé nejdříve schválili zvýšení o polovinu této částky, tedy o 5,95 milionu Kč bez DPH. Později ale rozhodnutí přehodnotili a usnesli se, že město vyšší cenu nezaplatí. Důvodem byly mimo jiné obavy ze soudní dohry. Metrostav se nyní podle Karpíška drží striktně původní smlouvy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Autoškoly v březnu zařadí novou sadu otázek, zaměří se na novinky
•Ve středních Čechách se loni stalo 16.282 nehod, o 1154 více než předloni
•Na Příbramsku hrozí od středečního odpoledne silná ledovka
Další články
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní
Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce …
AKTUÁLNĚ
Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením
Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu …
AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná
Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je …
AKTUÁLNĚ
800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát
SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech …
SPORT
Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta
V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic …
AKTUÁLNĚ
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů?
Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na …
ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI




