7. 12. svátek má Ambrož

Nový návrh pro zastupitelstvo: Provozovatelé kolotočů zaplatí polovinu původní částky, cirkusy dvojnásobek

10. června 2019   (06:12)
Nový návrh pro zastupitelstvo: Provozovatelé kolotočů zaplatí polovinu původní částky, cirkusy dvojnásobek
foto: pribram.cz

Na nového starostu a zastupitele čeká celkem 17 bodů. Kompletní program jednání najdete v textu.Již několikrát jsme vás informovali o nové vyhlášce, která určuje cenu záboru veřejného prostranství. Ta byla navýšena, ovšem ne u všech kategorií stejně. Největší mediální lavinu vyvolala nová sazba za metr čtvereční pro provozovatele poutí a lunaparků, kteří měli platit 30 Kč/den/metr čtvereční. Naproti tomu cirkusy platily jen šestinu této ceny, tedy 5 Kč/den/metr čtvereční.

Na žádost jednoho z provozovatelů kolotočů se zastupitelé na minulém jednání shodli, že se otázkou budou znovu zabývat. Rada města tak na příští jednání zastupitelstva, které se bude konat 17. června, překládá návrh, který by měl rozdíly mezi lunaparky a cirkusy snížit. Jedněm se částka sníží, druhým navýší a městský rozpočet by pak mohl být naplněn přibližně obdobně jako v případě návrhu předchozího.

Zastupitelé budou tedy nově hlasovat o částce 15 Kč/den/metr čtvereční pro provozovatele poutí a 10 Kč pro cirkusy.

Původní návrh byl kritizován například představiteli osadního výboru Březové Hory, podle kterých by sazba zničila tento typ zábavy ve městě a například i ohrozila pořádání Prokopské pouti.  

Je tedy otázkou, jestli nová částka bude pro provozovatele poutí adekvátní.

Tento bod i další z jednání zastupitelstva budeme sledovat. O tom nejdůležitějším vás budeme informovat.

Program:
1. a) Zahájení, ověření zápisu z minulého ZM, určení ověřovatelů b) Schválení programu jednání c) Informace rady města
2. Stav požární ochrany ve městě Příbram
3. Zpráva o hospodaření města Příbram za rok 2018, závěrečný účet a účetní závěrka za období od 01.01.2018 do 31.12.2018
4. Návrh Obecně závazné vyhlášky č. ..../2019, kterou se mění Obecně závazná vyhláška č. 4/2019 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství
5. Žádost o dotaci – Obchodní akademie Příbram
6. Zásady, kterými se stanoví závazný postup při schvalování a vyúčtování zahraničních pracovních cest
7. Aktualizace Akčního plánu zlepšování kvality ovzduší
8. Bezúplatný převod pozemků p. č. 1690/1 a p. č. 2633/5, oba v katastrálním území Příbram
9. Směna části pozemku p. č. 113/59 o výměře cca 1510 m2 z celkové výměry 2092 m2 za pozemek p. č. 32/10, oba v k. ú. Zavržice
10. Žádost o prodej části pozemku p. č. 179/30 o výměře 65 m2 z celkové výměry 16764 m2 v k. ú. Příbram
11. Žádost o prodej části pozemku p. č. 4748 o výměře cca 30 m2 z celkové výměry 2789 m2 v katastrálním území Příbram
12. Žádost o prodej pozemku p. č. 1741/5 v katastrálním území Příbram
13. Záměr výkupu pozemku p. č. 677/7 v k. ú. Březové Hory
14. Žádost o zrušení předkupního práva k pozemkům p. č. 3102/75, p. č. 3102/89, p. č. 3102/90 a 3102/156, vše v k. ú. Příbram
15. Výkup pozemků v katastrálním území Příbram
16. Různé
17. Diskuse, interpelace, závěr
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: kap

Další články

Počet pacientů v Příbrami stagnuje, plní se ale intenzivní lůžka Počet pacientů v Příbrami stagnuje, plní se ale intenzivní lůžka Dnes do nemocnice přijela vypomáhat čtveřice vojáků Armády ČR. Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě.
ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz