3. 4. svátek má Richard

Novotná nezvládla závěrečnou kombinaci běhu se střelbou a do finále se nepodívá

10. srpna 2024   (18:45)
Novotná nezvládla závěrečnou kombinaci běhu se střelbou a do finále se nepodívá
foto: Moderní pětiboj (Filip Komorous) / se souhlasem

Moderní pětibojařka Veronika Novotná měla po parkuru, bonusovém kole v šermu a plavání, skvěle našlápnuto k nečekanému postupu do nedělního olympijského finále. Závěrečný kolaps ve střelbě jí však odsunul na 15. místo.


Po čtvrtečním výborném představení v základním kole šermu se příbramská rodačka nečekaně ocitla na průběžné čtvrté pozici průběžného pořadu a vytvořila si dobrou výchozí pozici do dalšího dějství.

V sobotu bylo šestatřicetičlenné závodnické pole rozděleno do dvou skupin po osmnácti, ze kterých do finále postupovalo vždy prvních devět. Veronika Novotná byla nalosována do B skupiny. Úvodní disciplínou sobotního semifinále byl parkur. V tom Novotná zajela solidní jízdu a s jednou shozenou překážkou zapsala 293 bodů. Jelikož se ani řada ostatních závodnic nedokázala vyvarovat jedné shozené překážce, držela se Češka nadále bezpečně na postupových pozicích.

Z bonusového kola šermu si díky vítězství nad Číňankou Zhangovou připsala další dvě vteřiny k dobru. V plavání 200 metrů volným způsobem zaplavala Novotná svůj standard (2:20,97) a před závěrečnou kombinovanou disciplínou byla na 5. pozici.

První střelba po úvodním běžeckém kolečku se české reprezentantce bohužel vůbec nevydařila. Novotná nedokázala ve vymezeném čase pětkrát zasáhnout terč a rychle se propadla na průběžné 12. místo. Ani na dalších střeleckých položkách se jí příliš nedařilo, a tak i přes solidní běh doběhla do cíle na 15. místě, daleko za postupovou devítkou.
Nepovedená střelba tak zavřela třiadvacetileté Novotné brány do olympijského finále. Celkově ale může hodnotit své vystoupení pozitivně, s dobrými vyhlídkami do budoucna. Českou republiku bude v nedělním finále reprezentovat pouze osmnáctiletá Lucie Hlaváčková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok … Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, … SPORT Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve … AKTUALIZOVÁNO Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované … Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA
Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz