8. 12. svátek má Květoslava

Novinky z Nováku: Širší lávka, parkurové hřiště a lanové centrum

11. října 2019   (16:06)
Novinky z Nováku: Širší lávka, parkurové hřiště a lanové centrum

Ostrůvek je oblíbeným místem pro svatební obřady. Cestou k "oltáři" si svatebčané na úzké lávce užívají nejen chvíle dojetí, ale často i adrenalinu


Areál Nového rybníka bude v příští sezoně zase o něco lákavější. Chystá se hned několik novinek. Děti se konečně dočkají lanového centra, teenageři dostanou parkurové hřiště a starší občané jistě ocení bezpečnější lávku vedoucí na ostrůvek.
 
Lávka pro všechny

Lávka na Novém rybníku byla původně koncipována jako adrenalinová. Postupem času se však ukazuje, že to nebylo příliš šťastné řešení. Především starší lidé a maminky s malými dětmi mívají s překonáním poměrně dlouhé a úzké lávky problémy. Navíc ostrůvek v Novém rybníku se stal oblíbeným místem pro svatební obřady. Svatebčané si tak cestou k "oltáři" užívají nejen chvíle dojetí, ale i adrenalinu.

Město Příbram proto ve spolupráci s provozovatelem areálu nyní hledá způsob, jak lávku upravit, aby byla bezpečná pro všechny. Uvažuje se o jejím rozšíření. Podle  starosty by k úpravě lávky mělo dojít v příští sezoně.

Parkurové hřiště
V participativním rozpočtu sice projekt parkurového hřiště neuspěl, přesto radní o jeho výstavbě uvažují. Plánuje se v blízkosti skateparku. „Díky participativnímu rozpočtu jsme zjistili, že je tu velká potřeba takového vyžití,“ řekla na tiskové konferenci místostarostka Zorka Brožíková.

„K tomuto tématu proběhne v pondělí 14. října od 16 hodin v SeZaM bistru veřejná diskuse. Tam se rozhodne, jaké prvky na hřišti budou a v jakém rozsahu," uvedl Jan Konvalinka.

Lanové centrum
Lanový park, který byl na Novák přemístěn z klidové zóny u Q-klubu, bude fungovat na jaře příštího roku. K dokončení lanového parku město opakovaně vyzývalo stavební firmu, ale bez úspěchu. Stavbu proto převezme třetí osoba.

„Máme již cenovou nabídku na dokončení certifikované lanovky. V nejbližší době se bude schvalovat. Zemní doplňkové práce provedou Technické služby Příbram a provozovatel areálu. Do konce roku by mohlo být centrum hotové,“ uvedl Jan Konvalinka.

Areál Nového rybníka bude v příští sezoně …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Karel Turek na mistrovství světa v Polsku překonal svůj rekord a zvedl 200 kg 7. prosince 2019   (18:32) Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Třináct testovaných vánočních stromků a řetězů překračuje zákonné limity a nikdy se neměly dostat do oběhu. Některé z nich se prodávaly i na českém trhu 7. prosince 2019   (15:30) Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Výběrové řízení na pronájem městské chaty bude vyhlášeno v nebližších dnech. Minimální požadovaná částka za nájemné je 450 000 Kč za rok 7. prosince 2019   (12:07) Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Pořadatelé Ledově čertovského Nováku, pod taktovkou vládce všech čertů a jedinou ženou v říši pekelné, dovedli akci k naprosté dokonalosti. 7. prosince 2019   (09:11) Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Nově budovaná zeď se skládá z kamene se žlutohnědým odstínem, který je barevně odlišný od kamenných staveb v okolí 7. prosince 2019   (07:14) Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Celá strana příbramského náměstí od ústí Pražské ulice k lékárně U Bílého lva patřila betlémářům. Prodávaly se tzv. betlémy pro chudé, vyrobené z chlebového těsta 6. prosince 2019   (19:37) Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Veřejné slyšení k rozpočtu se letos v Příbrami konalo poprvé 6. prosince 2019   (15:48) Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz