15. 10. svátek má Tereza

Novinky z Nováku: Širší lávka, parkurové hřiště a lanové centrum

11. října 2019   (16:06)
Novinky z Nováku: Širší lávka, parkurové hřiště a lanové centrum

Ostrůvek je oblíbeným místem pro svatební obřady. Cestou k "oltáři" si svatebčané na úzké lávce užívají nejen chvíle dojetí, ale často i adrenalinu


Areál Nového rybníka bude v příští sezoně zase o něco lákavější. Chystá se hned několik novinek. Děti se konečně dočkají lanového centra, teenageři dostanou parkurové hřiště a starší občané jistě ocení bezpečnější lávku vedoucí na ostrůvek.
 
Lávka pro všechny

Lávka na Novém rybníku byla původně koncipována jako adrenalinová. Postupem času se však ukazuje, že to nebylo příliš šťastné řešení. Především starší lidé a maminky s malými dětmi mívají s překonáním poměrně dlouhé a úzké lávky problémy. Navíc ostrůvek v Novém rybníku se stal oblíbeným místem pro svatební obřady. Svatebčané si tak cestou k "oltáři" užívají nejen chvíle dojetí, ale i adrenalinu.

Město Příbram proto ve spolupráci s provozovatelem areálu nyní hledá způsob, jak lávku upravit, aby byla bezpečná pro všechny. Uvažuje se o jejím rozšíření. Podle  starosty by k úpravě lávky mělo dojít v příští sezoně.

Parkurové hřiště
V participativním rozpočtu sice projekt parkurového hřiště neuspěl, přesto radní o jeho výstavbě uvažují. Plánuje se v blízkosti skateparku. „Díky participativnímu rozpočtu jsme zjistili, že je tu velká potřeba takového vyžití,“ řekla na tiskové konferenci místostarostka Zorka Brožíková.

„K tomuto tématu proběhne v pondělí 14. října od 16 hodin v SeZaM bistru veřejná diskuse. Tam se rozhodne, jaké prvky na hřišti budou a v jakém rozsahu," uvedl Jan Konvalinka.

Lanové centrum
Lanový park, který byl na Novák přemístěn z klidové zóny u Q-klubu, bude fungovat na jaře příštího roku. K dokončení lanového parku město opakovaně vyzývalo stavební firmu, ale bez úspěchu. Stavbu proto převezme třetí osoba.

„Máme již cenovou nabídku na dokončení certifikované lanovky. V nejbližší době se bude schvalovat. Zemní doplňkové práce provedou Technické služby Příbram a provozovatel areálu. Do konce roku by mohlo být centrum hotové,“ uvedl Jan Konvalinka.

Areál Nového rybníka bude v příští sezoně …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz