23. 7. svátek má Libor




Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Nové parkoviště na Flusárně poskytne nabíjecí stanice pro elektromobily

23. ledna 2022   (15:35)
Nové parkoviště na Flusárně poskytne nabíjecí stanice pro elektromobily
foto: pribram.cz/ Tomáš Pečenka / na fotografii je dobíjecí stanice pro elektromobily u STOP SHOPU v Příbrami

Na posledním jednání zastupitelstva města Příbram se otevřelo i téma výstavby nového záchytného parkoviště včetně nabíjecích stanic pro elektromobily.


V Příbrami se nachází několi míst, kde si obyvatelé mohou dát nabít své elektromobily. Dobíjecí stanice jsou již například u čerpací stanice OMV a obchodního domu Lidl na Evropské, Pivovaru Podlesí, a také u STOP SHOPU na Zdaboři. Dalším místem by mělo být připravované parkoviště na Flusárně.

Parkoviště o přibližně sto volných místech by mělo odlehčit všem ostatním parkovištím v centru. Hlavní cílovou skupinou jsou lidé, kteří do Příbrami dojíždějí například za prací, nechali by auto na Flusárně a pokračovali by městskou hromadnou dopravou. Město již objednalo zastávku PID přímo u budoucího parkoviště.
„Ať už si myslíme o rozvoji elektromobility někdy své, tak mám dotaz, zda při budování tohoto parkoviště uvažujeme s vybudováním nějaké nabíječky pro elektromobily,“ tázala se na posledním jednání zastupitelka Dagmar Říhová (Šance pro Příbram).
„Na parkovišti vzniknou dva stojany pro dobíjení elektromobilů. Vejdou se tam celkem tři auta. V tom jsme progresivní,“ zaznělo z úst příbramského starosty Jana Konvalinky.

V minulosti se ale objevila výtka od řidičů kamionů, kteří mají za to, že parkoviště by mělo sloužit právě jim a s výstavbou záchytného parkoviště pro širokou veřejnost nesouhlasí. Ve městě se však dle starosty nachází soukromé parkoviště pro kamiony v lokalitě Za Balonkou. Tam lze parkovat za 100 korun na den či za 1000 na měsíc. „Není v silách a ani povinností města zřídit na Flusárně parkoviště pro kamiony na úkor samotných občanů,“ dodal k parkování kamionů Jan Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša








Další články

Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně … TIP NA VÝLET Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už … ANKETA Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi … SOUTĚŽ Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i … ZAJÍMAVOSTI Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že … POČASÍ Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější … AKTUÁLNĚ Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec … AKTUÁLNĚ Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší … ZAJÍMAVOSTI Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se … SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz