14. 4. svátek má Vincenc




Nové jízdní řády vyvolávají nespokojenost a řadu otázek

21. prosince 2017   (06:12)
Nové jízdní řády vyvolávají nespokojenost a řadu otázek

Pokud máte vážné připomínky ke změnám jízdních řádů autobusů, sdělte je městu. Může dojít k nápravě.



Více než týden jezdí v Příbrami autobusy podle nových jízdních řádů. Všechny změny sebou mohou nést nespokojenost těch, kterých se dotknou a to je i případ některých linek ve městě.

Občané si stěžují především na vytíženost linky 2A, jejíž některé spoje končí v zastávce Zdaboř v ulici Žežická a naopak o víkendu je zde podle místních nesmyslně posílena linka 2B. Na to reaguje na portálu města Příbram v sekci Otázky a odpovědi Ing. Vladimír Návrat, zpracovatel nových jízdních řádů. „Do Žežic byl o víkendu letos zaveden 60 minutový interval obdobně jako do sousední, podobné místní části Zdaboř, Červená. Interval 60 minut je dnes obecně vnímán v MHD jako minimální standard dopravní obslužnosti na území města. Samozřejmě je nutné vyhodnotit vytížení spojů a případně některé spoje omezit. Nicméně připomínka z osadního výboru ze Zdaboře ukazuje, že takové omezení není pro občany příliš přijatelné. Omezení spojů linek 2 na Žežickou ve všední den s prodloužením spojů do Žežic nemá nic společného a důvody popisuji zde: Vysvětlení k lince 2 - úpravy od prosince 2017. 1. Konečná zastávka Zdaboř, komerční zóna není běžná a kapacitní točna, spíš dlouhodobé provizorium - technicky je zde problematické zajistit stání většího počtu vozidel (končí zde linky 2 a 7, dohromady se značným počtem spojů), technická úprava je jednak náročná, jednak není na pozemcích města. 2. Frekvence na linkách MHD (1, 7,17) za zastávkou Zdaboř, Žežická významně klesá. Jedná se o 16,5 % z celkové denní poptávky na lince 2. 3. Jízdní doba na lince 2 MHD se díky rostoucímu provozu ve městě stále prodlužuje, ponechání současného jízdního řádu by vyžadovalo další vozidla a výrazné zvýšení nákladů. 4. Omezení provozu na lince 2 (prodloužení intervalu z 10 na 15 minut) odpovídá snížené poptávce na lince v prázdninových měsících.“

Dalším spojem, který vyvolal rozpory je linka 6B, která svážela ranním spojem školáky do 7. ZŠ. Nyní byla nahrazena linkou 6A, která u školy už nestaví a žáci tak musejí vystupovat u kruhového objezdu a přecházet Školní ulici, což vyvolává otázky na jejich bezpečnost. Starosta Jindřich Vařeka ohledně jízdních řádů v Otázkách a odpovědích informuje: „Tak, jak jde život, mění se i podmínky života ve městě. To si vyžaduje občasnou úpravu jízdních řádů, která by měla tyto změněné podmínky respektovat. Nový jízdní řád v sobě může obsahovat samozřejmě chyby, které nemusel autor domyslet. Proto považujeme současný stav jízdních řádů za zkušební a po dobu několika měsíců budeme sbírat data a především budeme vyhodnocovat připomínky občanů. Cca v březnu by měl začít platit nový jízdní řád, který by měl všechny opodstatněné připomínky občanů zohledňovat. Pokud některá připomínka zohledněna nebude, měl by existovat dobrý důvod, proč tomu tak je a občan by se jej měl dozvědět.“

Pro některé obyvatele je také například matoucí linka 6B a 3A, které objíždějí nádraží a krtika přichází i na další linky, které zbytečně zajíždějí k obchodním domům, kde nikdo nenastupuje ani nevystupuje.

Optimalizaci dopravy prováděla společnost UDI Morava sídlící v Ostravě. „Práce na projektu nejsou prováděny „od stolu“ z Ostravy. Všechna sčítání a průzkumy proběhly v MHD „naživo“. Dalším podkladem byla elektronická evidence provozu MHD, včetně vytíženosti jednotlivých spojů v jednotlivé dny, což bylo následně ověřováno a doplňováno fyzickým sčítáním přímo ve vozech za provozu. Zpracovávaný projekt zahrnuje komplexní zefektivnění dopravy a současná změna jízdních řádů je jen jedním z jeho výstupů. Optimalizace bude pokračovat v dalších etapách až do vytvoření konečného modelu MHD Příbram, který bude předmětem výběrového řízení. Projekt, mimo jiné, zahrnuje i spolupráci se zástupci ROPID a IDSK při integraci MHD Příbram v rámci Středočeského kraje a hlavního města“ doplňuje informaci o zefektivňování dopravy v Příbrami Ilona Trochová, referent samostatného oddělení silničního hospodářství.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Město Příbram (Otázky a odpovědi)
autor: ZP








Další články

Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz