Nové dopravní hřiště v Příbrami bude sloužit všem. První děti se po něm projedou na podzim
24. června 2024 (09:54)
Další 4 fotografie v galerii
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Areál dopravního hřiště roste před očima. Na slavnostní otevření naplánované na začátek října přepraví veřejnost historické autobusy.
Provoz nového dopravního hřiště Příbram odstartuje ve velkém stylu 4. října. Ve spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou k němu budou zájemce vozit historické autobusy. „Z našeho pohledu to bude velký svátek,“ těší se už nyní příbramský starosta Jan Konvalinka.
Letos na jaře město vykoupilo pozemky pod hřištěm od společnosti Diamo za zhruba 3 miliony korun. V předchozích letech byl pozemek v nájmu, město za něj platilo 53 000 korun za rok. Částka se navíc, dle smlouvy navyšovala o míru inflace. Výstavba samotného hřiště, kterou provádí českobudějovická firma SWIETELSKY stavební s. r. o., vyjde na 7 697 770 korun bez DPH.
Zbrusu nové hřiště nedaleko Gymnázia Příbram s mnoha realistickými prvky bude sloužit nejen školákům a předškolákům k praktické výuce dopravní výchovy a zvyšování bezpečnosti dětí v silničním provozu, ale v odpoledních hodinách i veřejnosti.
Nové komunikace a zpevněné plochy zahrnující asfaltové a betonové povrchy určené pro simulaci reálných dopravních situací doplní dopravní značení a prvky, které napodobují skutečné silniční podmínky. Najdete tu semafory s tlačítky pro chodce pro výcvik jízdy i bezpečného přecházení silnice, ale například i železniční návěstidla. Kompletně se změní i elektroinstalace a technologie.
Rekonstrukce se týká i budov se zázemím, ve kterých budou děti prokazovat znalosti, které získaly praxí na hřišti. Tu za cenu 2 989 692 korun provádí firma Stavos Příbram a. s.. Celý areál budou spravovat Sportovní zařízení města Příbram. Dopravní výchovu bude mít na starost městská policie.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová
Související
•Dobříš přivítá léto Summer festem. Dorazí i Xavier Baumaxa a Zooblasters
•Jak se změnila Višňová od dob Chalupářů? Brzy uplyne půl století od natáčení
•Závodníci na lodích vyrazí z Č. Budějovic na 180 km dlouhou trať do Prahy
Další články
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí!
Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer …
AKTUALIZOVÁNO
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA








