22. 6. svátek má Pavla

Nové centrum v Příbrami kvůli náporu uprchlíků zastavilo příjem žadatelů

8. března 2022   (12:30)
Nové centrum v Příbrami kvůli náporu uprchlíků zastavilo příjem žadatelů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Po hodině a půl po otevření bylo evidováno 300 žadatelů. V tomto počtu nebyly zahrnuty děti.


Nové asistenční centrum v Příbrami čelí náporu ukrajinských uprchlíků, po dvou a půl hodinách provozu muselo zastavit příjem žadatelů. Bere jen ty, kteří nemají zajištěné ubytování, řekl dnes na místě Tomáš Horvát z Hasičského záchranného sboru. Čekací dobu dopoledne odhadl na deset hodin.

Centrum otevřelo v 7:00 a kolem 9:30 jeho pracovníci zaznamenali více než 300 žadatelů, v tomto počtu však nebyly zahrnuty děti. Kolem 10:30 bylo odbaveno 50 lidí. Většina z těch, kteří dnes přišli, už podle Horváta měla zajištěné ubytování.

Pracovníci centra nabádají uprchlíky, aby přišli až ve středu nebo v noci. Cílem je podle Horváta odrazit první velký nápor žadatelů. "Když na tom enormně trvají, tak jim lísteček dáme, ale vědí, že budou čekat třeba deset hodin ve frontě," dodal Horvát.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Centrum se otevřelo v kulturním domě, uprchlíci mají k dispozici čekárnu v sále, občerstvení, dětský koutek nebo koutek pro kojící matky. Při příchodu dostanou registrační formulář, s nímž čekají na evidenci. Židle v sále byly dopoledne obsazené, kolem unavených rodičů pobíhaly děti.

Například Madině z Oleksandrie na střední Ukrajině se dnes registrace podařila a spolu s kamarádkou odcházela z kulturního domu spokojená. "Přijela jsem se synem, muž, matka i sestra zůstali doma," řekla Madina.
Příbramské asistenční centrum doplnilo krajská centra v Kutné Hoře a Mladé Boleslavi. Další asistenční centrum, společné pro Prahu a Středočeský kraj, je v Kongresovém centru na pražském Vyšehradě. I to muselo v pondělí kvůli velkému náporu čekajících dočasně zastavit přijímání žadatelů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala … AKTUALIZOVÁNO Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou … SPORT U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. … AKTUALIZOVÁNO Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži … ROZHOVOR /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od … AKTUALIZOVÁNO Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních … NEPŘEHLÉDNĚTE Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho … PŘÍRODA
V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz