Novák by se mohl otevřít na konci května
23. dubna 2020 (12:14)
Oblíbený rekreační areál Nového rybníka v Příbrami by se mohl znovu otevřít veřejnosti na konci května. Stane se tak ale jen v případě, že se bude epidemiologická křivka onemocnění covid-19 vyvíjet podle předpokladů. Návštěvníci budou muset počítat s přísnými bezpečnostními opatřeními. V areálu je zatím přístupný pouze adventure golf, řekl ČTK ředitel městských sportovních zařízení Jan Slaba.
"Já to odhaduji, ale je to vyloženě odhad, že bychom mohli otevírat Nový rybník za součinnosti mimořádných opatření 25. května," uvedl Slaba. Podle něj bude nutné vyčlenit zaměstnance sportovních zařízení, aby na areál dohlíželi.
Lidé mohou od pondělí hrát u Nového rybníka opět adventure golf, který nedávno vznikl na místě bývalého minigolfového hřiště. Atrakce, která je kombinací klasického golfu a minigolfu, odkazuje na hornickou minulost města. Její součástí jsou haldy, těžní věž nebo důlní vozík.
"Návštěvnost má stoupající tendenci, nicméně lidé si na to musejí zvyknout. Platí tam mimořádná opatření, hraje se v rukavicích, v rouškách, při vstupu si lidé musejí vydezinfikovat ruce," uvedl Slaba. Dovnitř může jen omezený počet hráčů, na něž dohlíží obsluha.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu
Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly
Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. …
SPORT
Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo.
Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici
Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty …
AKTUÁLNĚ





