Nová zastávka v Příbrami bude přístupná pro pro vozíčkáře i zrakově postižené
NEPŘEHLÉDNĚTE
10. května 2020 (16:25)
Nová železniční zastávka, kterou budují stavbaři na sídlišti v Příbrami, bude přístupná pro vozíčkáře i zrakově postižené. Akce si vyžádá téměř 30 milionů korun, stavební práce by měly skončit 30. září, uvedla na dotaz ČTK mluvčí Správy železnic Nela Friebová.
"Železniční doprava na zastávce bude dostupná pro občany se sníženou schopností pohybu i pro zrakově postižené díky vybudování bezbariérového přístupu na nástupiště. V ploše nástupiště budou umístěny vodicí linie, varovné a signální pásy," uvedla Friebová.
Bezbariérový přístup na nástupiště má nyní podle Správy železnic 54 procent nádraží v ČR, do roku 2025 to má být 72 procent stanic. Ke sladění požadavků na bezbariérovost nádraží a na jejich potřebné úpravy slouží od loňského roku platforma pro setkávání zástupců Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, osobních dopravců a Správy železnic.
Nová příbramská zastávka, kterou začali stavbaři budovat minulý měsíc, bude vybavena také přístřeškem s lavičkami, odpadkovými koši a tabulemi s informacemi pro cestující. Zřízeno bude i osvětlení přístupové komunikace a nástupiště, rozhlas a informační systém. Součástí akce je podle Friebové i rekonstrukce 147 metrů dlouhého železničního svršku a spodku. Tím se prodlouží životnost a zjednoduší údržba kolejí.
Díky nové zastávce se zlepší dopravní dostupnost pro lidi ze sídliště i rekreační oblasti Nový rybník a ulehčí se dopravě ve vnitřním městě. Během prací jsou na železnici do konce května naplánované výluky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky
Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek …
AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání
Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné …
SPORT
Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce
V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita …
AKTUALIZOVÁNO
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO
Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života
Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich …
ZAJÍMAVOSTI
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost
Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech …
NÁZOR
Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska
Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, …
ZAJÍMAVOSTI





